Divize paměťových čipů společnosti Toshiba je druhým největším výrobcem paměťových čipů NAND na světě a má většinový podíl na provozním zisku celého konglomerátu. Tržby divize za rok do konce března 2016 činily 845,6 miliardy JPY (191,1 miliardy Kč) a provozní zisk 110 miliard JPY.

Média již na počátku roku spekulovala, že mezi zájemci o čipovou divizi jsou konkurenční firmy SK Hynix a Micron Technology, Western Digital a finanční investoři, jako Bain Capital.

Jaderná divize Westinghouse Electric tento týden požádala ve Spojených státech o bankrotovou ochranu před věřiteli. Ztráta za finanční rok, který skončí 31. března, se má kvůli problémovým jaderným aktivitám vyšplhat až na 1,01 bilionu jenů. Westinghouse se nyní potýká s obrovskými náklady kvůli překročení rozpočtu dvou jaderných projektů v USA. Auditoři navíc zpochybnili způsob, jakým Westinghouse před časem zaúčtoval převzetí společnosti Chicago Bridge & Iron (CB&I). Jaderné aktivity se na celkových příjmech japonského konglomerátu podílejí asi třetinou.