Celkové tržby společnosti Konica Minolta v posledním fiskálním roce činily téměř 1,7 miliardy korun a rostly meziročně o 3,5 procenta. Ve výši tržeb za IT služby byla česká pobočka třetí nejúspěšnější z 33 evropských.

„V Evropě jsme kvůli přeměně v dodavatele IT služeb koupili už několik firem. V roce 2015 k nim přibyla i česká společnost Webcom. Tímto krokem se nám podařilo ještě více posílit význam českého zastoupení v rozvoji IT služeb v rámci skupiny," uvedl generální ředitel české pobočky Pavel Čurda.

Celkově chce celá skupina růst dokonce na trojnásobek během tří let, prodej IT služeb by se měl dostat na 350 milionů eur (9,5 miliardy Kč). Tohoto růstu chce společnost docílit zejména rozvojem informačních a bezpečnostních systémů nebo služeb spojených se správou firemních procesů a digitalizací dokumentů.

Česká pobočka sídlící v Brně je technologickou špičkou mezi ostatními, je jedním z pěti světových vývojových center. Vzniklo v roce 2015, koncem loňského roku v něm pracovalo 50 lidí a postupně má přibýt dalších 20. V inovačním centru vznikají například technologie nové generace holografických brýlí pro rozšířenou realitu, zařízení pro digitalizaci ručně psaného textu či algoritmy pro obsahové porozumění dokumentům. Mají vzniknout také nové technologie.