Můžete EPAM Systems blíže představit? V jakých oblastech průmyslu jste nejaktivnější? EPAM Systems vznikl v roce 1993 a postupně se stal lídrem v oblasti globálního produktového rozvoje a digitální platformy. Dnes má po celém světě více než 19 000 zaměstnanců a globální týmy EPAM obsluhují zákazníky ve více než 25 zemích po celém světě.

Felix Kislik

víceprezident, head of BCL BU, Business Sponsor EU/CEE Delivery, EPAM Systems

Ve třetím čtvrtletí roku 2016 se na našich příjmech nejvíce podílelo odvětví finančních služeb (26 procent), 23 procenty cestovní ruch a maloobchod a 20 procenty software a hi-tech.

Delivery centrum v České republice EPAM Czech Republic se zaměřuje na podporu globálních zákazníků EPAM, a to zejména v oblasti financí a farmaceutického průmyslu.

Proč jste své delivery centrum umístili do České republiky?

Kanceláře EPAM v Praze byly otevřeny v roce 2015. Důvodů, proč jsme se tak rozhodli, je více. Česká republika je zemí velmi důležitou pro další růst našeho byznysu, protože se tu nachází několik našich důležitých zákazníků. Obchodní model EPAM zakládáme na tom, že zákazníkům nabízíme podporu 24 hodin odkudkoliv na světě, ale zároveň jim nabízíme týmy přímo v dané lokalitě.

Velmi důležitou součástí našeho rozhodnutí bylo i to, že úroveň talentové základny v oblasti vývoje softwaru je v České republice opravdu velmi vysoká.

Na tuzemském trhu je nouze o IT profesionály. V jakých oborech je postrádáte?

26 %

Největší podíl příjmů EPAM Systems v období Q3 2016 tvořila s 26 procenty oblast finanční sféry, 23 procenty se podílel cestovní ruch a maloobchod.

V současné době je po IT odbornících obrovská poptávka, a to nejen na českém trhu, ale v celé Evropě. Mezi nejžádanější patří odborníci na IT architekturu, programování a vývoj aplikací a big data.

Jak se tento nedostatek snažíte řešit?

V poměrně krátké době se nám podařilo vybudovat velmi moderní a přátelské pracovní prostředí. Odborníci, kteří se rozhodnou pracovat pro naši společnost, u nás dostanou komplexní sadu výhod. Mimo standardní benefitní balíček investujeme hodně do profesního a jazykového rozvoje zaměstnanců.

Mezi nejatraktivnější benefity u nás patří možnost pracovat na mezinárodních projektech, popřípadě pracovat v jiné lokalitě. Pobočky EPAM najdete ve 25 zemích světa.