Společnost Sophos oznámila uzavření dohody o převzetí firmy Invincea, vizionářského poskytovatele nové generace ochrany proti malware.

Společnost Invincea se sídlem v americkém Fairfaxu založil její současný generální ředitel Anup Ghosh, a to s cílem bojovat proti rychle se rozvíjejícím a dosud nezveřejněným hrozbám ze strany států, počítačových zločinců i dalších nepoctivých subjektů. Vlajková loď této společnosti, X by Invincea, využívá pro detekci dosud neidentifikovaného malware a k jeho zastavení ještě před napácháním škod neuronové sítě s hlubokým učením a behaviorální monitoring. Vzhledem k zaměření společnosti na americké vládní instituce, zdravotnictví i finanční sektor se tento produkt dočkal nasazení již v řadě světově nejvíce napadaných sítí.

„Invincea je jedničkou na trhu s ochranou založenou na strojovém učení, která se může pochlubit vysoce úspěšnou detekcí i minimální falešnou pozitivitou. Sophos touto akvizicí posílí svoji vedoucí pozici na trhu s novou generací ochrany koncových bodů a stávající technologie doplní o prediktivní ochranu, která – jak pevně věříme – bude hrát v oblasti ochrany koncových bodů stále důležitější roli, “ říká Patrick Müller, Channel Account Executive pro ČR a SK ve společnosti Sophos.

Portfolio značky Invincea pro ochranu koncových bodů včetně produktu X by Invincea bude i nadále podporována a prodávána přímo společností Invincea a prostřednictvím její sítě registrovaných partnerů.

Sophos se dohodl se současnými vlastníky společnosti Invincea na jejím převzetí za 100 miliónů dolarů v hotovosti s 20 miliónů jako podílu na zisku. Sídlo Invincea zůstane v americkém Fairfaxu a současný generální ředitel Anup Ghosh i provozní ředitel Norm Laudermilch budou zastávat klíčové pozice ve vedení společnosti Sophos. Dovršení celé transakce podléhá naplnění řady dalších podmínek, přičemž laboratoře Invincea Labs, které jsou řízené a provozované samostatně od roku