Společnost Siemens PLM Software převzala v loňském roce do svého produktového portfolia APS řešení Simatic IT Preactor, který Siemens získala akvizicí britské společnosti Preactor International (www.preactor.com) v roce 2013. Minerva jako dlouholetý partner společnosti Preactor, tak v zastoupení předsedy představenstva Petra Koptíka, podepsala v prosinci 2016 v Praze pokračující partnerskou smlouvu s generálním ředitelem českého zastoupení společnosti Siemens PLM Software Mariuszem Zabielskim.

Při této příležitosti Petr Koptík informoval o novém strategickém směřování společnosti Minerva: „Společnost Minerva se od počátku zaměřuje výhradně na výrobní podniky, kde se v souladu se strategií našeho klíčového partnera pro oblast ERP QAD „Building the Effective Enterprise“ snažíme o zefektivnění podnikových procesů a to zvláště ve výrobě a navazujících oblastech předvýrobních etap. V oblasti plánování výroby již nasazujeme z řešení Siemens PLM Software u našich zákazníků Simatic IT Preactor, který je součástí Manufacturing Operations Management Software (MOM). Simatic IT Preactor zavádíme také ve výrobních závodech Siemens v České republice a naším záměrem je rozšířit spolupráci i na partnerských projektech Siemensu mimo oblast ERP QAD.“

„Vnímáme toto partnerství jako posílení našeho záměru v naplňování vize digitalizace. Je to příležitost, kdy můžeme našim zákazníkům pomoci přijmout nové výrobní procesy, které jim pomůžou vyrábět efektivněji. Díky Minervě získáváme tým odborníků specializujících se na dodání dokonalého řešení pro plánování výroby.“ řekl Mariusz Zabielski.

 

Minerva se Siemensem těsněji

Na základě právě podepsané smlouvy Minerva rozšiřuje spolupráci se Siemens PLM Software i na další produkty v oblasti Manufacturing Operations Management Software (MOM) založené podobně jako Simatic IT Preactor na Simatic IT Unified Architecture, které jsou integrovány se zmíněným APS Preactor, např. Manufacturing Execution System (MES) produkty rodiny Simatic IT.

Petr Koptík upřesňuje: „Rádi bychom tyto produkty integrovali s ERP systémem QAD. Rovněž bychom rádi obchodně spolupracovali v oblasti Product Data Management/Product Lificycle Management (PDM/PLM), konkrétně na produktu Teamcenter a na jeho integraci s QAD ERP.“

Společnost Minerva je výhradním poskytovatelem podnikových aplikací firmy QAD v ČR a SR a působí také jako distributor QAD ve východní Evropě. Minerva dodává v rámci Evropy již dvě desítky let řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS), v současné době pod názvem Simatic IT Preactor od společnosti Siemens.