Libor Dočkálek (43) je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů. Má téměř 20 let manažerských zkušeností z telekomunikací a poradenství. Před příchodem do Air Telecomu působil v poradenské společnosti PwC na pozici provozního ředitele, kde byl odpovědný za týmy marketingu, financí, IT, infrastruktury a řízení rizik. Dlouholeté pracovní zkušenosti má i u jednoho z velkých mobilních operátorů.

Pracovně působil nejen v České republice, ale také v zahraničí. Jako Transaction Services Manager ve společnosti PwC absolvoval roční pracovní pobyt ve Stockholmu, kratší pracovní stáže absolvoval v Německu, Velké Británii, Itálii a Maďarsku. Mluví plynně anglicky a pasivně italsky. 

Libor Dočkálek je ženatý a mezi jeho záliby patří zejména sport – aktivně se věnuje triatlonu, maratónu a běhům na lyžích. 

 

Air Telecom provozuje vlastní mobilní CDMA síť v pásmu 420 MHz, na které nabízí pevné telefonní linky a mobilní připojení k internetu. CDMA síť pokrývá signálem téměř 90 procent obyvatel České republiky a umožňuje maximální přenosovou rychlost 3,1 Mb/s. Po přechodu na technologii LTE v příštím roce bude Air Telecom nabízet připojení k internetu s několikanásobně vyšší rychlostí. Prostřednictvím partnerské sítě GSM nabízí Air Telecom také mobilní hlasové a datové služby.

Příchod nového generálního ředitele je nejzásadnější personální změnou v Air Telecomu po loňském vstupu investorské skupiny Nordic Investors. „Hledali jsme na trhu toho nejlepšího odborníka a v Liborovi se nám ho podařilo najít. Splňuje přesně naše představy o top manažerovi svižného alternativního mobilního operátora,“ říká Jan Čornej, projektový ředitel Nordic Investors.

„Air Telecom čekají zásadní změny, kterými budeme reagovat na technologický vývoj v oblasti telekomunikačních služeb a upevníme svoji pozici na trhu. Již brzy oznámíme první ze série změn, které vyvrcholí v příštím roce modernizací naší sítě a přechodem na LTE,“ říká Libor Dočkálek. „Nadále budeme nabízet služby jak rezidentním zákazníkům, tak firemní klientele,“ dodává.