Od spuštění projektu v minulém roce vyškolila AWS (Amazon Web Services) Business Group 2000 technologů společnosti Accenture a pomohla klientům jako jsou Avalon, Hess, Mediaset nebo Talen Energy inovovat díky využití provozních modelů na bázi služeb v cloudu.

Accenture je už čtvrtým rokem celosvětově konzultačním partnerem v partnerské síti AWS. stávajících kompetencí - migrace, mobilita, big data, vláda aj. - přibyly finanční služby a internet věcí.

„Zjistili jsme, že operační pružnost se rychle stává hlavním obchodním cílem společností, které migrují na cloud – a poráží dokonce i úsporu nákladů. Lze jí dosáhnout prostřednictvím přístupu Cloud First a širokým výběrem cloudových řešení,“ tvrdí Jack Sepple, senior managing director, Accenture Cloud and Accenture Operations group technology officer.

AWS Business Group společnosti Accenture se v rámci cílů pro příští rok zaměří na rozšíření nabídky o služby pro transformaci aplikací i bezpečnost a bude pokračovat v rozvíjení dalších:

  • IoT (internet věcí) řešení integrovaná s AWS – integruje znalost internetu věcí pro jednotlivá odvětví, kterou disponuje Accenture, s infrastrukturou AWS cloudu a obchodními službami, které jsou zaměřené na pomoc klientům při získávání hlubších provozních informací a zajišťování efektivity.
  • Transformační služby optimalizované pro AWS – rozšířená sada služeb pro pomoc klientům s rychlým, ekonomickým a bezpečným přesunem stávajících a rozvojem nových aplikací v AWS.
  • Služby analýzy a big data podporované AWS –  Accenture Insights Platform certifikovala společnost Hitrust, a byla rozšířena pro integraci s možnostmi systému AWS v oblasti analýzy a dat, pro lepší správu informací pro zákazníky v silně regulovaných odvětvích.

„Naše spolupráce se společností Accenture umožnila firmám z různých odvětví rychle migrovat do AWS a dosáhnout měřitelných obchodních výhod rychleji, než vůbec považovaly za možné,“ popisuje Mike Clayville, viceprezident pro celosvětový prodej a obchodní rozvoj Amazon Web Services.

Ve snaze ještě dále podpořit rychlé přijetí AWS ve firmách, integrovala Accenture rozšířené možnosti správy AWS cloudu do Accenture Cloud Platform (ACP), otevřeného a rozšiřitelného řešení pro správu firemního cloudu.

Nové schopnosti AWS cloudové platformy zahrnují:

  • Nativní podpora pro AWS CloudFormation – podpůrné projekty a správa projektů, která zahrnuje služby AWS PaaS umožňující správu napříč několika datovými středisky.
  • Centralizovaná správa tagů – dostupná všem uživatelům a poskytovatelům cloudu, umožňuje zákazníkům zobrazovat a hledat chybějící tagy a racionalizovat je napříč datovými středisky a cloudovými platformami.
  • Nákladová politika, rozpočty a kvóty pro celé AWS – nová funkce správy nákladů funguje ve všech regionech a datových střediscích AWS.