Štěpán Pokorný (47) dosud pracoval jako CEO společnosti Altus software, kterou v roce 1995 spoluzaložil. Za 21 let působení ve firmě se přímo podílel na vzniku oblíbeného podnikového systému Altus Vario a nasbíral řadu zkušeností s řízením vývoje softwaru i s vedením firmy. Před založením Altusu pracoval jako obchodní zástupce a obchodní ředitel u distributora produktů firmy Microsoft.

Jeho úkolem v nově vzniklé roli manažera odpovědného za mezinárodní týmy cloudového ERP systému bude zejména koordinace vývojářských středisek v ČR, Rakousku a Slovinsku.

Vývoj cloudového ERP systému jsme v Altusu začali připravovat těsně před tím, než nás Solitea koupila. Možnosti, zázemí a zákaznická báze holdingu nám ale dávají úplně jiné zázemí pro vývoj," říká Pokorný. „Řídit kooperaci mezinárodních týmů je pro mě velkou profesní výzvou. Jsem proto rád, že se mohu opřít o zkušenosti slovinských kolegů, kteří mají s distribuovaným vývojem velké zkušenosti, i o sehraný tým vývojářů v  Příbrami, který má za sebou vývoj moderního ERP systému Byznys EVO," dodává.

 

Štěpána Pokorného střídá ve vedení společnosti Altus dosavadní obchodní ředitelka Klára Cerovská (42). Na vedoucí pozici přichází v době, kdy Altus software pod křídly holdingu Solitea uvedl na trh novou verzi ERP Altus Vario, zlepšil obchodní výsledky i ziskovost a daří se mu růst a získávat velké zákazníky.

„Střídat na ředitelské pozici otce-zakladatele, a zároveň manažera s obrovskými zkušenostmi, rozhledem a lidským přístupem, je velký závazek. Ráda bych na jeho práci navázala a zhodnotila své zkušenosti z pozice obchodní ředitelky i z dřívějšího působení v TechData Distribution. Budu také pokračovat v započatých změnách vnitrofiremních procesů, na jejichž konci vidím větší efektivitu práce společnosti a ještě spokojenější zákazníky,“ doplňuje Cerovská.

Klára Cerovská nastoupila do Altus software v roce 2009, od roku 2013 zastávala pozici obchodní ředitelky. Dříve vedla ve společnosti TechData Distribution tým zodpovědný za prodej periferií a spotřebního materiálu.

Vysokoškolské vzdělání získala na MFF University Karlovy.