Společnost Toshiba Medical patří mezi největší globální hráče v oblasti zdravotnických zařízení a zejména v případě počítačové tomografie má výrazný vedoucí podíl na japonském trhu. Zároveň v tomto segmentu aktivně posiluje i svoji globální pozici. Toshiba Medical je navíc jedinou firmou v tomto odvětví s tak širokým produktovým portfoliem, které zahrnuje diagnostické rentgenové přístroje, zobrazovací systémy založené na magnetické rezonanci, ultrazvukové přístroje a nukleární diagnostické systémy. Společnost nabízí také další špičková řešení – zobrazovací i pro laboratorní diagnostiku – zaměřená na poskytování individuální péče.

Převzetí Toshiba Medical a další strategické investice tak umožní celkové posílení podnikání společnosti Canon v oblasti biomedicíny.

Canon má ve svém portfoliu vedle zařízení pro zpracování obrazu i proprietární technologie vysoce citlivého dynamického rentgenového snímání a řadu dalších elementárních technologií spojených s poskytováním lékařské péče. Mezi tyto technologie patří například foto-akustická tomografie, kterou si Japonsko vybralo v rámci svého národního akceleračního programu Impact, lékařské robotické systémy i řešení pro minimálně invazivní péči.