Společnost Accenture uzavřela smlouvu o získání italské skupiny New Energy, která se specializuje na Salesforce řešení. Po dokončení akvizice se její odborníci připojí k týmu Cloud First Applications společnosti Accenture (dodává cloudové služby pro Salesforce, Workday, ServiceNow, Google, Pegasystems atd).

Accenture získá všechny organizace se značkou New Energy včetně týmu Salesforce služby v Itálii, týmu Salesforce služeb Aborda ve Španělsku a týmu digitálních služeb Mind v Itálii. Společnost Accenture také získá divizi s řeššními Bit2win založených na Salesforce, které společnostem umožňují transformovat se prostřednictvím jednoduchých, svižných a digitálně podporovaných prodejních řešení.

„Pokračujeme v investování do Cloud First agendy a rozšiřujeme naše dovednosti v Evropě. Smlouva na získání skupiny New Energy posílí pozici společnosti Accenture jako vůdčího poskytovatele dovedností Salesforce v Itálii a ve Španělsku,“ uvedl Saideep Raj, výkonný ředitel Cloud First Applications ve společnosti Accenture. Accenture jako první z globálních společností vytvořila strategické partnerství se Salesforce a má dnes nejlepší schopnosti v Salesforce s více než 3700 jedinečnými certifikovanými odborníky. Po propojení se skupinou New Energy přidá společnost Accenture do svého globálního týmu dalších 200 certifikovaných odborníků z Itálie a Španělska, s více než 300 Salesforce certifikacemi.

V říjnu 2015 společnost Accenture získala společnost Cloud Sherpas, lídra v oblasti cloudového poradenství a technologických služeb, který se specializuje na Google, Salesforce a ServiceNow ve Spojených státech. Také společnost CRMWaypoint v Nizozemsku v lednu 2016, následně po akvizici poskytovatelů řešení Salesforce, společností Tquila UK a ClientHouse v minulém roce.