Modelová řada pevných kopulových IP kamer Axis Q3500 je vybavena nejmodernějšími technologie snímacích senzorů a rozšířenými možnostmi zpracování obrazu pomocí technologie Lightfinder, díky čemuž dosahují výjimečné světelné citlivosti a obrazu v režimu Wide Dynamic Range – Forensic Capture. Dva nové modely navíc odpovídají nárokům na použití na lodích: mají elektrolyticky leštěné tělo z nerezové oceli a kopuli z průhledného nylonu, takže odolají korozivním účinkům mořské vody a chemikálií.

„Naše vynikající řada kamer Axis Q3500 je určena pro videodohled v místech, kde nesmí za žádných okolností selhat, a u těchto nových a aktualizovaných modelů významným způsobem posilujeme jejich schopnosti v oblasti světelné citlivosti a WDR, čili širokého dynamického kontrastu,“ tvrdí Petra Bennermark, globální produktová manažerka společnosti. „Nové kamery s tělem z nerezové oceli nám umožňují rozšířit nabídku pro zdravotnická zařízení, průmyslové aplikace z oblasti potravinářství nebo farmaceutické výroby, ale také pro instalace vystavené působení mořské vody. A všechny tyto modely jsou samozřejmě vybaveny naší technologií Zipstream, která zajišťuje optimální kompresi obrazu při zachování kvality jeho detailů.“

Modely Axis Q3505-V/-VE/-SVE Mk II poskytují obraz s rozlišením HDTV 1080p a snímkovou frekvencí 30 snímků/s v režimu WDR, anebo – když je režim WDR vypnutý – může mít video parametry 1080p se snímkovou frekvencí až 60 snímků/s nebo 720p a snímkovou frekvenci až 120 snímků/s. Jsou k dispozici se širokoúhlými nebo teleskopickými objektivy.

AXIS q3505 sve wall

Kamery Axis Q3504-V/VE poskytují video s rozlišením HDTV 720p a snímkovou frekvencí 30 snímků/s v režimu WDR a až 120 snímků/s bez něj. Všechny nové modely řady Axis Q3500 nabízejí dálkově ovládané přiblížení a ostření, jakož i řízení clony P-Iris, které zajišťuje optimální hloubku zorného pole, rozlišení, kontrast obrazu a jeho jasnost.

Nové kamery Axis Q3504-V(E), aktualizované modely Q3505-V(E) Mk II, jakož i nové modely Q3505-SVE Mk II s tělem z nerezové oceli (označované rovněž jako Mk II, protože funkční parametry kamery uvnitř jsou identické), jsou dostupné prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. Doporučené maloobchodní ceny jsou v rozmezí 20 900 až 35 900 Kč v závislosti na typu objektivu a konstrukčního provedení kamery – vnitřní, venkovní, nerezové.