Jaromír Talíř má v CZ.NIC na starosti především architekturu a další technické parametry systému správy domén a autentizační služby mojeID. V rámci svých pracovních povinností se věnuje především architektuře a dalším technickým parametrům systému správy domén a autentizační službě mojeID.

Jaromír Talíř také dohlíží na vývoj českého registračního systému FRED. Ten aktuálně využívají doménové registry v Argentině, Albánii, Angole, Kostarice, Makedonii, Malawi, Tanzanii, na Faerských ostrovech a v České republice.

Již při studiu informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze začal Jaromír Talíř pracovat jako programátor v telekomunikační společnosti IPEX na vývoji interního informačního systému. Na této pozici strávil osm let. Do sdružení CZ.NIC přišel v roce 2006. Mluví plynně anglicky.

Mezi Jaromírovy koníčky patří sport (fotbal, volejbal), společenský tanec a zajímá se také o historii.

 

Jaromír Talíř není jediným zástupcem CZ.NIC ve vedeních pracovních skupin této mezinárodní organizace. Bedřich Košata, vedoucí výzkumného a vývojového oddělení CZ.NIC, spolupředsedá v CENTRu R&D Working Group.