O nutnosti zabezpečit hranice Evropské unie v souvislosti s migrací hovoří v posledních měsících zástupci řady evropských zemí. Společnost Datasys se rozhodla přijmout tuto výzvu a vyvinula vlastní řešení jako alternativu k drahým a pomalým čidlům pohybu, jejichž životnost je navíc omezena.

Datasys používá pro své řešení monitoringu osob nebo vozidel v určitém prostoru senzory, které dokáží zaregistrovat pohyb na základě otřesů podloží. Získaná data ze senzorů se prostřednictvím bezdrátové datové sítě SIGFOX shromažďují v cloudu, kde se vyhodnocují na platformě MS Azure. Řešení dokáže data nejen zálohovat, ale i jejich prostřednictvím predikovat možná bezpečnostní rizika. Levně a efektivně tak umožňuje online zabezpečení oblasti a její sledování na dálku.

Geoseismické senzory dokáží detekovat projíždějící automobil ve vzdálenosti 20 a více metrů, pohyb osob pak od 5 do 50 metrů od čidla v závislosti na druhu podloží. Technologie se hodí do lesního terénu nebo cest kolem objektů. Geoseismické senzory mají výdrž baterií delší než jeden rok.

Systém rovněž nabízí autorizaci osob pomocí trackerů na bázi SIGFOX, GPS nebo mobilního telefonu. Lze tak kontrolovat cílovou oblast a operačně řešit její pokrytí terénními pracovníky.