Síťová kopulová PTZ kamera (s otáčením/nakláněním/přiblížením obrazu – pan/tilt/zoom) Axis Q6155-E s laserovým ostřením nabízí mnohem rychlejší a přesnější zaostřování, a to i za velmi náročných světelných podmínek.

„Pro současné konvenční PTZ kamery je automatické ostření jedním z největších problémů. Jsou-li světelné podmínky obtížné – například když svítá nebo při soumraku – trvá automatické zaostřování kamerám déle,“ tvrdí Kent Fransson, globální produktový ředitel ve společnosti Axis Communications. „Díky nové technologii laserového ostření si kamera umí změřit vzdálenost objektů bez ohledu na úroveň osvětlení. Toto měření je navíc mnohem přesnější a proběhne okamžitě. To znamená, že kamera je vždy zaostřena optimálně a v každou chvíli poskytuje ostrý záběr.“

Model Axis Q6155-E je vybaven technologií Sharpdome, která umožňuje monitoring objektů umístěných až 20° nad horizontem kamery. Nabízí rozlišení HDTV 1080p a 30násobný optický zoom. Kamera poskytuje ostrý záběr i tehdy, když jsou světelné podmínky náročné – a to díky zmíněnému laserovému ostření, ale také díky vylepšenému snímacímu senzoru, technologii Lightfinder vyvinutou společností Axis a funkci Speed Dry, rovněž od společnosti Axis, která umožňuje rychlé oschnutí kamery.

Kamera Axis Q6155-E je ideální pro městský a perimetrový dohled, pro kritickou infrastrukturu, hromadnou dopravu a instalace v oblastech vzdělávání, průmyslu a ve vládních budovách. Díky kompaktnímu designu, malým rozměrům a možnosti přelakovat její tělo může tato kamera dokonale splynout se svým okolím. Nabízí rychlé a precizní otáčení/naklánění/přiblížení obrazu (pan-tilt-zoom – PTZ) a věrné snímání potřebného pole záběru ve všech úhlech pohledu.

Technologie Zipstream společnosti Axis umožňuje snížit nároky na šířku přenosového pásma i požadavky na kapacitu pro ukládání dat, a přitom zachovává potřebné detaily důležité pro forenzní průkaznost.

Kamera Axis Q6155-E má podporu v široké základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner (ADP) Program, jakož i řešení Axis Camera Station. Aplikace třetích stran pro analýzu obrazu je možné pro kamery instalovat pomocí platformy Axis Camera Application Platform a podpora řešení ONVIF umožňuje snadnou integraci kamer do široké škály video dohledových systémů.

Kamera by měla být k dispozici ve 4. čtvrtletí tohoto za doporučenou maloobchodní cenu 79 900 Kč.