Eduard Kunce se pohybuje v oboru informačních technologií již více než 15 let. Svou kariéru začal v roce 2001 ve společnosti GATC na pozici Software Engineer. Poté přešel do společnosti Radiant systems, kde působil jako Senior product development manager. Odtud již vedly jeho kroky do jedné z největších vývojářských společností na světě - CA Technologies. Zde působil na několika vysokých manažerských pozicích, naposledy jako viceprezident pro vývoj softwaru. V roce 2014 společnost CA Technologies opustil a přešel do Social Bakers, kde zastával až do letošního roku funkci Chief Technology Officer (Technologický ředitel, CTO).

Do společnosti Skype Česká republika nastupuje na jednu z nejvyšších pozic – Principal Software Development Manager a bude zde zodpovědný za vedení nadnárodního týmu pracujícího na vývoji produktu Skype pro webová rozhraní.

Vedle své práce v informačních technologiích se Eduard Kunce pohybuje také v oblasti agilního řízení. Je zakladatelem Agilní asociace, v jejímž čele stojí již déle než pět let. Asociace každoročně pořádá mezinárodní konferenci Agile Prague za účasti významných světových osobností z technologických oborů a oblasti human resources.  

„Eduard je velmi významnou posilou našeho týmu. V pražské vývojové pobočce Skype, která je největší v Evropě bude zodpovědný za řízení vývoje webového klienta Skype, který patří k našim stěžejním produktům a je vyvíjen z velké části právě v Praze,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.