Thomas von Baross (53) má téměř 20 let zkušeností v ITC průmyslu a v D-Link působí již 11 let. V roce 2005 se stal generální ředitelem D-Link (Deutschland) GmbH a v roce 2010 postoupil na post viceprezidenta pro oblast střední a východní Evropy. Kromě Německa, Rakouska a Švýcarsku se staral také o aktivity v Bulharsku, Polsku, Rumunsku, v České republice, na Slovensku a Maďarsku.

Po svých prvních marketingových a manažerských postech v sektoru obchodu a služeb přijal von Baross v roce 1997 funkci obchodního manažera v ITC průmyslu. V roce 2000 se stal členem evropského manažerského týmu ve společnosti Tiscali a byl odpovědný za zavádění B2B produktů a platforem ve všech evropských pobočkách Tiscali. V říjnu 2002 přešel von Baross do společnosti Bintec AG, kde se nejprve staral o obchodní management a o tři měsíce později převzal řízení celé společnosti. Pod jeho vedením společnost Bintec AK dokončila úspěšnou přeměnu a dosáhla znovu zisku. Po akvizici Bintec AG společností Funkwerk AG v roce 2003 zastával funkci generálního a obchodního ředitele v její dceřiné společnosti Funkwerk Enterprise Communications GmbH, odkud pak odešel do společnosti D-Link.

Thomas von Baross měl dosud ve společnosti D-Link na starosti země střední a východní Evropy, nyní řídí také veškerou činnost v zemích Beneluxu, Švédsku, Finsku, Dánsku a Norsku. Přebírá tím odpovědnost za skandinávské státy a země Beneluxu od Matse Bragera, který se po 20 letech vzdal své funkce a opustil D-Link. Stefano Nordio, dosavadní viceprezident pro jižní Evropu, Velkou Británii a Irsko, bude i nadále odpovídat za podnikání D-Link v tomto regionu. Thomas von Baross a Stefano Nordio jsou podřízeni přímo Kevinu Wenovi, prezidentovi D-Link Europe.

„Tato restrukturalizace nám umožní zlepšit naše rozhodovací procesy, spojit naše silné stránky a zvýšit efektivitu naší organizace. Naším cílem je zajistit si přední postavení v perspektivních oborech, jako jsou automatizované domácnosti, IP kamerový dohled a chytrá firemní řešení, a pokračovat v prohlubování našeho obchodního úspěchu u spotřebitelů, firem a poskytovatelů služeb na evropském trhu,“ říká Kevin Wen.

„Jsem poctěn důvěrou, která mi byla projevena, a těším se na nové výzvy, které přináší rozšíření mojí odpovědnosti. Budu pracovat spolu se svým týmem na výrazném posílení role D-Link jako vedoucí IP společnost ve všech prodejních kanálech. Zaměříme se na udržení D-Link na cestě k úspěchu v maloobchodu, e-komerci a projektové činnosti a na rozvíjení nového tržního potenciálu,“ vysvětluje Thomas von Baross.