Na akci se každoročně scházejí politici, vedoucí pracovníci ministerstev, hejtmani, primátoři, šéfové státních organizací, poslanci Parlamentu ČR i hosté ze zahraničí se zástupci veřejné správy, odborníky na informatizaci i dodavateli technologií a služeb do segmentu státní správy a samosprávy.

Mezi účastníky byla celá řada významných hostů, například eurokomisařka Věra Jourová.

Jedním z významných účastníků byla letos i komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví EK Věra Jourová, která je zároveň členkou unijního týmu "Digital Single Market Project".

Obsáhlý dvoudenní program konference začal již v neděli vpodvečer seminářem věnovaným nařízení eIDAS ve vztahu k legislativnímu prostředí ČR a poté VIP setkáním v Klicperově divadle. Od pondělního rána pak běžely prezentace, jednání a diskusní setkání až do úterního odpoledne.

2370

Tolik účastníků bylo registrováno na letošní konferenci ISSS/V4DIS. Připraveno pro ně bylo 200 přednášek a diskusí.

Mezi tématy se objevilo jako obvykle hodnocení aktuálního stavu e-governmentu, plány pro nejbližší budoucnost, problematika unijního nařízení eIDAS, důvěryhodných elektronických služeb a elektronické identity obecně, otevřená data, informace o nových trendech a technologiích, stejně jako záležitosti spojené s populárním "internetem věcí" a konceptem tzv. "chytrých měst". Nechyběla ani další témata včetně komunikační infrastruktury veřejné správy, mobilních technologií a sdílených služeb, kybernetické bezpečnosti apod. Stranou nezůstaly ani veřejné zakázky, elektronizace zdravotnictví a sociálních služeb, e-justice či geoinformační politika státu.

 

Článek byl publikován v ICT revue 4/2016.