Společnosti Yahoo vykázala čistou ztrátu 99,2 milionu dolarů po výpadku 4,4 miliardy USD v předešlém čtvrtletí. O rok dříve vytvořila zisk 21,2 milionu USD. Výsledky mírně překročily odhady analytiků dotázaných agenturou Reuters.

Yahoo se od nástupu Marissy Mayerové do čela firmy v roce 2012 snažila o expanzi své internetové divize a o hluboké změny, v konkurenci amerických gigantů Google a Facebook se jí to ale příliš nedařilo. Firma v posledních letech svůj podíl na trhu nijak nezvýšila.

Minulý měsíc Yahoo vyzvala potenciální zájemce k předložení předběžných nabídek na její základní internetové aktivity a na asijská aktiva. Uchazeči o aktivity Yahoo měli v prvním kole nabídkového řízení předložit své návrhy do pondělí 18. dubna, firma dnes ale žádné podrobnosti nesdělila. Podle médií je favoritem v soutěži americká telekomunikační společnost Verizon Communications, jako poslední oznámil zájem britský list Daily Mail.

K prodeji základních internetových aktivit i k prodeji její asijské součásti Yahoo tlačí někteří její akcionáři v čele s investičním fondem Starboard Value. Základní internetové aktivity Yahoo zahrnují například webový vyhledávač nebo elektronickou poštu.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence. Její tržby dosáhly maxima v roce 2008.