Konference Security letos již tradičně proběhla paralelně ve dvou sálech s rozdílným programem. Účastníci si tak mohli sestavit vlastní program, který plně vyhovoval jejich zájmům, a mezi přednáškami volně přecházet.

V manažerském sále zazněly přednášky na téma Security Operation Center (SOC), aktuálních hrozeb a principů, bezpečnosti sociálních sítí a bezpečnosti dat uložených v cloudovém prostředí. V technickém sále pak byla představena sofistikovaná bezpečnostní řešení a pokročilé nástroje s ukázkou jejich využití. Hlavním cílem bylo přinést nezávislý pohled na celé spektrum aspektů aktuálních bezpečnostních útoků, jejich detekce a principů účinné obrany. Program doplňovaly přednášky na atraktivní téma Internetu věcí (IoT).

Mezi mluvčími nejvíce zaujala prezentace testovacích útoků na uživatele sociálních sítí od lektora Jana Koloucha, šokující odhalení sběru dat v přednášce „Sociální sítě jako Velký bratr“ od Martina Klubala z pořadatelské společnosti AEC a koncentrovaný pohled na kauzu úniku dat ze společnosti Hacking team Petra Hanáčka z Fakulty informačních technologií VUT v Brně.

24. ročník konference Security 2016Mezi zahraničními řečníky sklidil největší úspěch Magnus Sköld ze společnosti Check Point. Nejzajímavější případovou studií byl vyhodnocen detailní rozbor phishingového útoku na banku od Marka Zemana z Tatra banky.
V letošním roce tvořili zahraniční mluvčí z celé Evropy polovinu programu konference. Účastníkům se tak naskytla unikátní možnost srovnání aktuální situace u nás a v cizině. I když za ní stojí společnost AEC, je konference pořádána jako nezávislá. Její programový výbor tvoří zejména nezávislí bezpečnostní konzultanti, kteří dbají na odbornou úroveň jednotlivých přednášek. Vstupy jsou koncipovány tak, aby přinášely různé pohledy na daný bezpečnostní problém, snaží se ukázat rozdíly mezi představou zákazníka a dodavatele, které doplňují výkladem odborníka na konkrétní problematiku, právníka či zástupců provozní složky organizace.

24. ročník konference Security 2016V programu mělo své místo osm panelových diskuzí. Stále oblíbenější doprovodnou akcí je hackerská soutěž, ve které účastníci plní stanovené úkoly, za které sbírají body. Pod vedením penetračních testerů AEC provádí útoky a snaží se prolomit různá zabezpečení.

Pořádající společnost již nyní zahájila přípravy jubilejního 25. ročníku konference Security. Z ohlasů účastníků, vyplněných anketních lístků a proběhlých rozhovorů vyplynula další zajímavá témata pro příští ročník.

Více informací o akci naleznete na konferencesecurity.cz