Aplikace Skype pro web je vlajkovou lodí pražského vývojového týmu Skype. Z 90 % totiž vznikala právě v Praze, ve zdejším vývojovém centru čítajícím zhruba 250 špičkových vývojářů, které vede ředitel Tomáš Vocetka.

 

Volání na pevné linky i mobily z aplikace Skype pro web

Aplikaci Skype pro web je nově možné využívat také k volání s možnosti výrazně ušetřit. Musíte však mít předplacený Skype kredit, který vám umožní uskutečnit hovor kamkoliv po světě přesně tak, jak jsou uživatelé zvyklí z klasické aplikace Skype. „Jakmile se přihlásíte z webového prohlížeče do vašeho Skype účtu, stačí kliknout na tlačítko Volání na telefony, vybrat destinaci, zvolit telefonní číslo a pomocí tlačítka Volat zahájit hovor,“ říká Tomáš Vocetka z pražské vývojářské pobočky Skype, která za vývojem aplikace Skype pro web z velké části stojí.

 

Sledování YouTube videa přímo ze Skype

Nově bylo rovněž upraveno zobrazování URL odkazů v aplikaci Skype pro web. Nyní je společně s odkazem viditelný také náhled na odkazovanou webovou stránku. Zároveň, pokud někdo zašle přes zprávu odkaz na video, bude možné jej spustit a sledovat přímo v aplikaci a to s možností použít klasické kontrolní panely z YouTube, včetně možnosti „full-screen“ modu.

 

Konverzace s těmi, kteří nemají účet na Skype

Díky nové funkci bude možné začít konverzaci přes Skype pro web také s lidmi, kteří vůbec nemají zřízený Skype účet. „Jde o jednu z nejzajímavějších nových funkcionalit Skype pro web,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika. „Po kliknutí na tlačítko Nová a Sdílet konverzaci od nás dostanete unikátní URL odkaz, který můžete zaslat komukoliv, kdo je zrovna online. Každý, kdo na tento odkaz klikne, se stane součástí vaší Skype konverzace a to aniž by byl zrovna na Skype přihlášený,“ vysvětluje.

 

Notifikace

Nově byla do aplikace Skype pro web přidána také funkce notifikací. Od této chvíle tedy uživatelé nepropásnou důležité vzkazy ani hovory. Každý, kdo bude přihlášený na aplikaci Skype pro web bude dostávat upozornění, a to i když bude zároveň přihlášený do svého Skype účtu například na tabletu nebo mobilu.

„Nové funkce, které právě představujeme, jsou první z mnoha, na kterých momentálně pracujeme. Aplikace Skype pro web nám dává široké možnosti rozvoje našeho komunikačního nástroje. Všichni uživatelé se tedy mohou v brzké době těšit na další novinky,“ říká Tomáš Vocetka.