Společnost Toshiba nabídla divizi Toshiba Medical k prodeji, aby si posílila hotovostní rezervy pro restrukturalizaci a na náklady soudních žalob kvůli účetnímu skandálu. Divize je druhým největším světovým výrobcem přístrojů pro CT vyšetření, vyrábí také rentgenové přístroje, ultrazvukové systémy a zařízení pro vyšetření magnetickou rezonancí. V posledním finančním roce tržby divize přesáhly 400 miliard jenů.

Společnost Canon vyrábí rentgenové přístroje a přístroje pro vyšetření očí. Firma se již několik let snaží expandovat do oblasti drahých zdravotnických přístrojů, protože poptávka po fotoaparátech s příchodem vyspělých chytrých telefonů klesla.

Generální ředitel Toshiby Masaši Muromači se po loňském odhalení účetního skandálu snaží zreorganizovat konglomerát, jehož aktivity sahají od výroby laptopů po vybavení jaderných elektráren. Oznámil již zrušení 10.000 pracovních míst a plánuje prodat ztrátové výroby laptopů a domácích spotřebičů. Majoritní podíl ve výrobě spotřebičů pro domácnost by měla koupit čínská Midea Group, která je druhým největším výrobcem bílé techniky na světě, napsala agentura Reuters.