Kamera Axis Q6128-E je nejnovějším přírůstkem řady Q61, kopulových síťových kamer s otáčením/nakláněním/přiblížením obrazu (PTZ - pan/tilt/zoom). Novinka kromě špičkové kvality obrazu s rozlišením 4K dokáže velmi rychle záběr otáčet a naklánět a má velmi výkonné přiblížení. Díky tomu je vhodná pro vnitřní nebo venkovní instalace v prostředí s náročnými světelnými a klimatickými podmínkami.

Kopulové PTZ kamery Axis, vybavené technologií Axis Sharpdome, umožňují pokrýt rozsáhlé oblasti - nad i pod linií horizontu. Podobně jako ostatní modely řady Q61 rovněž Q6128-E podporuje elektronickou stabilizaci obrazu (Electronic Image Stabilization).

"Vnímáme potřebu trhu mít k dispozici PTZ kamery s ultravysokým rozlišením, protože právě ty poskytují podstatně více detailů, což je důležité v celé škále scénářů použití, včetně otevřených prostor, křižovatek ulic a náměstí," řekl Erik Frännlid, ředitel managementu produktů v Axis Communications.

Kamera Axis Q6128-E má celou řadu funkcí, které umožňují rychlou instalaci, může pracovat bez problémů v rozmezí teplot od -50 °C do 50 °C, má vestavěnou funkci rychlého osychání (Speed Dry), jež zajistí ostrý obraz i za deště, a automatické odmlžování.

Mezi vestavěné funkce analýzy obrazu patří detekce pohybu a funkce Advanced Gatekeeper, které umějí zajistit, aby kamera detekovala objekt v určené oblasti a automaticky jej přiblížila. Díky rozhraní pro programování aplikací Application Programming Interface nabízí tato kamera i významné možnosti pro zpracování obrazu inteligentními aplikacemi třetích stran.

 

Článek byl publikován v ICT revue.