Společnost Safetica Technologies poskytuje v současné době bezpečnostní řešení více než 250 klientům z oblasti finančnictví, automobilového průmyslu, subjektům státní správy, ale i špičkových strojírenských firem nebo společností zabývající se petrochemickým průmyslem a logistikou. Safetica se na českém trhu během loňského roku výrazně posílila na poli bezpečnostních řešení a právě získanou investicí chce kromě vývoje produktů podpořit svou expanzi do role středoevropského leadera v oblasti Data Loss Prevention software.

 

Safetica Technologies

Společnost se specializuje na softwarovou ochranu proti selhání lidského faktoru – zlým úmyslům i škodám z nedbalosti. Vlajkovou lodí společnosti je bezpečnostní software Safetica, software pro komplexní ochranu společností před lidskými chybami. Safetica chrání před následky úniků citlivých informací a ztrátami spojenými s neefektivně vynaloženými personálními náklady.

Ondřej Tomek, který do firmy Safetica od roku 2012 investoval již dvakrát, vedl i současné kolo financování. Ondřej Tomek, zakladatel portálu Centrum.cz, se zaměřuje na investování do rychle rostoucích, zejména technologických společností, v České republice a v Polsku. Investoval do firem jako je Mall.cz, nově pak do polské společnosti Audioteka a dalších.

 

Novým investorem do společnosti Safetica se stal slovenský podnikatel a manažer Ondrej Smolár, ředitel společnosti Soitron, která se specializuje na zavádění nových technologií a inovativních řešení v oblasti IT infrastruktur. „Ondrej Smolnár poskytne Safetice kromě jiného také cenné know-how letitého manažera a podnikatele z oblasti IT byznysu,“ dodal Petr Žikeš, ředitel Safetica Technologies.

Procentuální rozložení podílu ve společnosti Safetica Technologies

 

Uplynulý rok byl pro rozvoj Safeticy velmi významný. V květnu oficiálně uvedla nejnovější softwarovou verzi své vlajkové lodi, software Safetica 6. Už předchozí verze se setkala s úspěchem na mezinárodní scéně. Dostala se například do finále prestižní soutěže SC Magazine Awards v kategorii ochrany dat před ztrátou nebo například získala čestné uznání v soutěži Computer Weekly Awards, čímž se stala jedinou českou společností, která uspěla v mezinárodní konkurenci. Safetica 6 přinesla novou generaci zabezpečení podnikových dat a o kvalitě řešení také vypovídá samotná zákaznická spokojenost převyšující 95%. V neposlední řadě byla Safetica také identifikována v analýze společnosti Gartner jako firma nabízející řešení ochrany dat pro každý typ podniku.