Na veletrhu CES 2016 v Las Vegas představily firmy Ericsson Volvo Cars společný výzkumný program, v rámci kterého budou vyvinuty a integrovány do autonomních automobilů nové technologie, které zajistí řidičům i cestujícím co nejlepší požitek z jízdy a času stráveného ve voze.

Společnost Ericsson připravuje speciální software pro autonomní automobily, který zabezpečí stabilní připojení i v místech, kde mývají stávající technologie problém (např. dálnice, rychlostní silnice). Toto prostředí je z hlediska připojení problematické, protože stávající technologie nejsou stavěny na rychlý přesun připojených zařízení. Síťové pokrytí je nejsilnější a nejspolehlivější ve velkých městech, na dálnicích je však omezené a nestabilní.

Výzkumný program společností Ericsson a Volvo Cars byl spolu s demonstrací posledního modelu automobilu prezentován na veletrhu Mobile World Congress 2016 v Barceloně. Ericsson ale podporuje vývoj vozidel Volvo založený na platformě Multiservice Delivery už od roku 2013.

Otevřená softwarová platforma rozhraní pro programování aplikací (API) vytváří síť, která umožňuje sdílení dat, analytických nástrojů a zkušeností, čímž celek optimalizuje a zvyšuje jeho efektivitu a produktivitu.

„K autonomním automobilům máme inovativní přístup. Bereme je jako zařízení v rámci Internetu věcí (IoT), která mají díky naší platformě a analytickým nástrojům lepší funkce. Naše nejnovější práce na tomto poli představuje další příklad zaměření společnosti Ericsson na otevřený agilní software, který odpovídá potřebám nově vznikajících ekosystémů,“ tvrdí Diomedes Kastanis, CTO Software Solutions ze společnosti Ericsson.