Vybudování inovační centrum YSoft Labs chce společnost hledat nové cesty k rozšíření produktového portfolia, přičemž se i nadále bude soustředit na rozvoj současných obchodních příležitostí. V souvislosti s významným posílením inovačních aktivit společnosti se také postupně otevře 40 nových pracovních míst pro hardwarové inženýry, architekty a produktové a projektové manažery.

Centrum YSoft Labs má umožnit rozrůstajícímu týmu oddělení výzkumu a vývoje soustředit se na nové oblasti, zejména na IoT (Internet of Things) a na řízení byznysových procesů. Zejména v těchto kategoriích vidí společnost nejsilnější potenciál pro vývoj budoucích produktů, s nimiž chce pomáhat firemním zákazníkům zvyšovat efektivitu a celkově modernizovat jejich podnikání.

„IoT ovlivní většinu obchodních procesů. To bude přední hráče v IT segmentu motivovat k vývoji systémů a infrastruktury, které firmám umožní se těmto změnám přizpůsobit,“ uvádí se ve zprávě analytické skupiny Gartner z loňského prosince.  

„Týmy Y Soft, které se věnují vývoji, dlouhodobě s novými technologiemi experimentují, a díky tomu stále drží tempo s novými trendy na trhu. Martin de Martini společně s oddělením R&D tak mají pro YSoft Labs ideální startovní podmínky,“ říká Ondřej Krajíček, CTO a člen představenstva Y Soft.    

„Investice do vzniku YSoft Labs a posílení výzkumu v nových oblastech představují pro Y Soft klíčová rozhodnutí,“ říká Martin de Martini, ředitel YSoft Labs a spoluzakladatel společnosti Y Soft. „Díky YSoft Labs můžeme efektivně propojit týmy talentovaných vývojářů a projektových manažerů, kteří společně pracují na vytvoření nové generace podnikových řešení,“ dodal.