Z internetu věcí se velmi rychle stává klíčový nositel změn a transformace společnosti i tím, že spojuje fyzický a digitální svět.

Smart Metering jako služba

Novinka od Ericssonu umožní energetickým společnostem outsourcovat komplexní procesy související s inteligentním měřením. Potvrzují to i zkušenosti švédské firmy, která tímto způsobem řídí 42 milionů odběrných bodů po celém světě. Tento přístup slibuje zkrácení času dodání služeb na trh, excelentní dohled nad řízením a operacemi, jako i maximální úspory nákladů.

Z nového řešení budou profitovat i spotřebitelé. Lépe spravovaný smart metering a inteligentnější energetické sítě přinesou spolehlivější služby, přesnější fakturaci a schopnost kontrolovat a řídit svoji spotřebu.

User & IoT Data Analytics

Exponenciální růst počtu připojených zařízení je pro telekomunikační operátory příležitost nabízet v ekosystému internetu věcí víc než jen připojení nové služby. Např. analýzy zákaznických dat souvisejících s internetem věcí v databázích operátorů v reálnem čase. Právě tím se zabývá řešení User & IoT Data Analytics od Ericssonu. Operátoři kromě toho mohou s tímto softwarem zdokonalovat interní operační efektivitu.

Networks Software 17A for Massive IoT

V září 2015 představil Ericsson sadu softwarových nástrojů, které pomohou zrychlit nástup internetu věcí. Nyní švédská firma přináší aktualizaci, řešení s názvem Network Software 17A for Massive IoT podporující miliony připojení v jedné lokalitě, včetně zařízení pro LTE připojení - úzkopásmový internet věcí (Narrowband-IoT), jde například o smart metering nebo monitoring senzorů.