Jakub Augustín bude mít v rámci nové pozice Big Data Competency Leader za úkol podpořit využitelnost analýzy velkých dat v praxi v rámci konkrétních projektů a procesů firem. Vzniku nového oddělení nahrává také fakt, že dle odhadů se právě letos tuzemské firmy budou odhodlávat k větším big data projektům. A to i díky levnějším technologiím. „Právě tento rok očekávám, že nesmělé seznamování firem s big daty skončí a management přejde od slov k velkým činům s velkými daty,“ predikuje Augustín.

Jakub Augustín působí v Adastře od roku 2011, kdy nastoupil na pozici konzultanta v divizi banking. Zhruba od roku 2013 postupně začal budovat novou Big Data kompetenci, jíž je v současnosti lídrem. Má rozsáhlé zkušenosti s datově orientovanými projekty pro významné klienty z bankovního sektoru v oblastech Data Warehousing, Master Data Management, datová migrace a Data Governance. V rámci kompletního redesignu datového skladu působil také jako konzultant u klienta v Rusku.

Jakub Augustín také publikuje články z oblasti Big Dat v odborných periodikách a on-line médiích a pravidelně se účastní tematických workshopů s klienty, kde radí, jak například desetinásobně zvýšit potenciál obchodní nabídky s pomocí dat.