Společnost Kingston je jedním z předních poskytovatelů řešení pro šifrování přenosných dat pro klienty z podnikové sféry. Stalo se tak od chvíle, kdy před více než 10 lety představila svůj první šifrovaný USB disk DataTraveler. IronKey je jednou z předních alternativních značek v oblasti řešení šifrovaných USB flash disků. Od roku 2011 byla součástí rodiny společností v rámci skupiny Imation. Tato akvizice zákazníkům Kingstonu umožní přístup k ještě širšímu portfoliu produktů a služeb a je zřetelným projevem záměru společnosti Kingston být celosvětovým leaderem v oboru prověřených šifrovaných řešení pro mobilní data.

Kromě akvizice ze strany společnosti Kingston, další přední společnost v oblasti šifrovaných služeb DataLocker odkoupila od firmy IronKey platformu Enterprise Management Services (EMS), jež poskytuje centralizovanou správu řízení šifrovaných USB disků. Společnost DataLocker již dříve akvizicí získala systém správy SafeConsole od firmy BlockMaster, což je řešení, které Kingston používá u svých šifrovaných USB flash disků aktuální generace, jež jsou pro tento systém správy připraveny.

 „Akvizice a začlenění značky IronKey do naší rodiny šifrovaných USB disků DataTraveler, které získaly mnohá ocenění, nám umožňuje nabídnout dynamický rozsah šifrovaných řešení pro zákazníky na všech úrovních, kteří chtějí chránit svá mobilní data,“ řekla Valentina Vitolo, obchodní ředitelka divize flash produktů společnosti Kingston. „Skutečnost, že náš zásadní partner, společnost DataLocker, má nyní kontrolu nad oběma platformami EMS i SafeConsole, je skvělou výhodou pro kombinovanou skupinu našich zákazníků, kteří využívají kteroukoli z těchto platforem. Na rozšiřování našich vztahů se společností DataLocker se velmi těšíme.“

Společnost Kingston po nákupu ujistila, že se během integračního procesu nechystá podnikat žádné okamžité změny týkající se způsobu, jakým partneři zajišťující distribuční kanály podporují produkty IronKey.