Novinka Webnode 2.0 je určená především uživatelům, kteří nejsou weboví designéři a neumí pracovat s HTML kódem. Naopak nabízí šablony, díky kterým si jednotlivec či malá firma mohou vytvořit vlastní web. Na nové platformě pracovali vývojáři firmy od roku 2013.

„Na základě téměř desetileté zkušenosti jsme přesvědčení, že čím jednodušší produkt zákazníkovi nabídneme, tím větší úleva to pro něj bude. Nyní se díky předpřipraveným šablonám dostane už k hotovému webu, který jen doladí podle svých potřeb. To je velký rozdíl proti klasickým webovým editorům, kde si můžete přizpůsobit prakticky cokoliv a výsledek podle toho bohužel často vypadá," uvedl zakladatel firmy Vít Vrba.

Přestože pro tvorbu webu využívají produkt brněnské firmy lidé po celém světě, stále je podle Vrby prostor pro expanzi. „Díky jednoduchosti se dostaneme i k technicky méně zkušeným zákazníkům. Momentálně nabíráme další desítky lidí, abychom se mohli dostat na pozici světového lídra.“ Aktuálně v Brně pracuje téměř 100 lidí 15 národností.

Společnost plánuje zachovat dostupnou i předchozí platformu pro tvorbu webů, protože přenos stránek postavených na původním systému není možný a je potřeba vytvořit nový web. „Aby i staré weby mohly fungovat, poběží systémy ještě několik let vedle sebe," upřesnil Vrba. Základní verzi může zákazník používat zdarma.

V Česku využívá služby k tvorbě webu jeden milion zákazníků. V zahraničí jich je nejvíce Brazílii, Španělsku či Německu. Projekt byl spuštěný v roce 2008 a mateřskou firmou je švýcarská Webnode. Společnost patří mezi pět největších na světě, které nabízejí vlastní tvorbu webů.