„Nová vlajková loď značky Leagoo díky svému prémiovému vzhledu, použitým materiálům a výbavě dokazuje světu, že se s čínskými značkami, o kterých dříve nebylo tolik slyšet, musí počítat. Elite 1 zákazníkům za třetinovou cenu nabízí výrobek srovnatelný s top modely konkurenčních a na trhu etablovaných značek,“ řekl David Buršík, jednatel společnosti Dynamic Mobile, zastupující značku Leagoo na českém a slovenském trhu.

 

Leagoo Elite 1

Tento prémiový model je prvním smartphonem značky Leagoo, který nabízí možnost odemknutí a autorizaci aplikací přiložením prstu. Čtečka otisků díky kapacitnímu ID senzoru zabudovanému přímo do domovského tlačítka na přední straně přístroje otevírá další možnosti při zabezpečené práci s mobilním telefonem a technologiemi, které je využívají. SecurityShield technologie a LES šifrovací algoritmus zajišťují ochranu osobních údajů. Detekce otisku prstu probíhá automaticky do 0,5 sekundy od přiložení prstu. Senzor s rozlišením 508 PPI (hustota pixelů na palec) je na povrchu opatřen safírovým sklíčkem, které zajišťuje podstatně vyšší odolnost vůči poškrábání a společně s nerezovým kovovým kroužkem působí efektním dojmem.

 

Leagoo Elite 1 

Nerezové materiály a Full HD displej s Gorilla Glas 3

Pro výrobu tohoto telefonu byly použity kvalitní materiály včetně nerezové oceli. Jeho tělo je sice silnější, ale v ruce působí mnohem elegantněji. Čelní straně vévodí pětipalcový multidotykový kapacitní IPS Full HD displej s rozlišením 1 920 x 1 080 dpi a hustotou bodů 441 PPI, který je chráněn sklem Gorilla Glass 3 s tvrdostí 7. Displej pro telefon vyrobila společnost Japan Display Inc.  Výrobce udává, že v porovnání s běžným displejem dosahuje o 30 % lepšího jasu a barvy jsou saturovány z 90 %.

 

Osmijádro s přidaným GPU

Jako srdce byl použit 64bitový osmijádrový 1,5 GHz (8x 1,5 GHz) ARM procesor Mediatek (čipová sada MT6753) postavený na architektuře Cortex-A53, vyrobený 28nm technologií zajišťující plynulý chod operačního systému Android 5.1 Lollipop. Díky němu došlo ke zlepšení výkonu o 200 % (v testu AnTuTu dosahuje hodnot přes 34 tisíc bodů) a zároveň ke snížení spotřeby o 30 %. Kromě toho je smartphone vybaven grafickým ARM procesorem Mali-T720. Vnitřní operační paměť RAM narostla na 3 GB a sekunduje jí 32GB paměť ROM (rozšířitelná díky kartám microSD o 64 GB). Vestavěná podpora GSM, WCDMA a LTE zajišťuje rychlý přenos dat ve všech českých LTE pásmech. Displej byl uložen do úzkého rámečku s rozměry 143,8 x 69,5 x 7,5 mm a hmotností pouhých 136 gramů.

 

Dva fotoaparáty – 16Mpix a 13Mpix pro selfies

V těle přístroje se nachází 16Mpix fotoaparát s CMOS snímačem Sony čtvrté generace se světelností F2,0, automatickým ostřením a inteligentním duálním LED bleskem s výkonem 500 mA. Elite 1 tak zprostředkuje nádherný zážitek při fotografování a výsledky se rovnají těm, jaké podávají běžné SLR fotoaparáty. Profesionální zpracování procesorem dá kompletně vyniknout živým barvám i při slabém osvětlení.

Nejen pro zachycení selfies, ale i pro videohovory je připraven 13 Mpix fotoaparát opět od Sony. Na přední straně Elite 1 je tak ukryt kvalitní fotoaparát s automatickým ostřením, který řada smartphonů nenabízí ani na zadní straně. Pochlubit se může světelností F2,4 a díky 77° širokému pozorovacímu úhlu se do záběru vejde více než kdy předtím. Fotoaparátu nechybí různé režimy, HDR a další filtry stejně jako selfie funkce pro jejich zvládnutí kdykoliv a kdekoliv.

 

SmartButton

Tlačítko na vše. Tak by se dal charakterizovat nový prvek u Leagoo nazvaný SmartButton. Jedním fyzickým tlačítkem a jedním stlačením zprostředkuje fotografování, přijme hovor, spustí přehrávání hudby a umožňuje nastavit i další volby.

Mezi dalšími pokročilými funkcemi nechybí duální mikrofon (jeden slouží ke stabilizaci hlasu při hovoru a zvýšení jeho zřetelnosti a druhý pro aktivní snížení fyzického hluku), ovládání gesty, možnost dobíjení jiných zařízení, LED indikace stavu telefonu či dual SIM. Řada uživatelů jistě uvítá umístění reproduktorů na spodní straně přístroje. Přístroj v sobě ukrývá 2 400mAh Li-Pol baterii.

 

Garance 10D

K tomuto modelu, stejně jako ke všem ostatním modelům značky Leagoo, poskytuje společnost Dynamic Mobile novou službu „Garance 10D“. Tento program nabízí možnost výměny reklamovaného produktu v případě, že k jeho opravě nedojde do deseti dnů od předání servisnímu středisku. Službu „Garance 10D“ získávají automaticky všichni zákazníci, kteří si koupí jakýkoli smartphone Leagoo z české nebo slovenské distribuce, přičemž služba není omezena pouze na produkty v záruční době, ale je platná i na ty po záruce.

 

Dostupnost a cena

Smartphone je již v prodeji v černé a bílé barvě. K dispozici je bohaté příslušenství, nechybí tedy kryty, pouzdra, ochranné fólie, kabely, náhradní baterié nebo sluchátka. O distribuci se stará oficiální české zastoupení značky.