Společnost T-Mobile stále více vystupuje jako integrovaný operátor, který nabízí nejen mobilní služby, ale i služby v pevné síti. Donedávna poskytoval příjem televize přes satelitní službu Skylink. Spolupráce ale podle Vašiny nesplnila očekávání operátora. Nyní operátor nabízí mobilní televizi. O2 TV využívá 193.000 zákazníků. Služba nabízí přes 140 televizních kanálů.

„CETIN nabízí služby, které nebyly dosažitelné, například IP TV nebo pevné připojení k internetu přes telefonní linky. Na druhou stranu máme obavy z toho, zda došlo k úplnému oddělení od O2, když mají obě firmy stále společného vlastníka PPF," uvedl generální ředitel T-Mobilu Milan Vašina.

Na začátku letošního roku dokončil T-Mobile slučování s provozovatelem pevných sítí a datových center GTS, předtím převzal sesterskou společnost T-Systems. Vedle rozšíření nabídky spojení přineslo úsporu zhruba 100 pracovních míst.

T-Mobile je s šesti miliony zákazníků největší tuzemský mobilní operátor. Na českém trhu působí od roku 1996. Patří do skupiny Deutsche Telekom.

Společnost CETIN vznikla letos vyčleněním právě z O2. CETIN vlastní pevnou a mobilní síť O2 a velkoobchodně nabízí služby O2 i dalším operátorům.