Pevná síťová kamera s ochranou proti výbuchu XF40-Q1765 a síťová kamera s PTZ (otáčení/náklon/přiblížení) a ochranou proti výbuchu XP40-Q1765 se obě vyznačují krytem z nerezové oceli 316L, který pro použití v nebezpečných prostorech certifikovaly mimo jiné zkušební laboratoře ATEX, IECEx a cLCus.

Kryty vyrábí a jejich certifikaci zajišťuje společnost Oxalis Group, která působí ve Spojeném království a specializuje se na poskytování komunikačních a bezpečnostních řešení pro nebezpečné prostory. Osazuje je na přizpůsobené modely síťových kamer AXIS Q1765-LE.

Kamery jsou konstruovány tak, aby nemohly být příčinou výbuchu. Jejich kryty brání, aby případná jiskra zevnitř nebo dokonce výbuch uvnitř kamery nemohly zapálit plyny nebo prach v okolním vzduchu. Kamery mohou navíc být vybaveny certifikovaným a proti výbuchu odolným příslušenstvím, například úchyty pro montáž na stěnu nebo sloupek a nádržkami ostřikovačů pod tlakem.

Oba typy kamer poskytují obraz s vynikající kvalitou a věrným podáním barev, jakož i flexibilní integraci s dalším zařízením, například systémy řízení přístupu a požárními alarmy. Nabízejí nejrůznější možnosti vzdáleného přístupu pomocí jakýchkoli stávajících IP sítí. Model XP40-Q1765 navíc umožňuje průběžné otáčení a naklánění v úhlu 360°.

Doporučená maloobchodní cena začíná na 169 900 Kč.