Nové řešení postavené na technologiích Cisco spojuje všechny dosavadní systémy sloužící pro komunikaci zaměstnanců a telefonní ústřednu využívanou pro běžné hovory pod jednotnou správu. Místo budování vlastní infrastruktury pro teleprezenci a videokonference si Sazka pořídila řešení sjednocené komunikace formou služby. To jí do budoucna umožní jednoduše navyšovat počet uživatelů.

Poskytovatel služeb DataSpring nabízí vlastní řešení sjednocené komunikace – cBridge jako službu – a k tomu využívá technologií Cisco. Prvními uživateli služby DataSpring cBridge se stalo 400 zaměstnanců a partnerů společnosti Sazka. Řešení je možné integrovat do Microsoft Outlook, teleprezenční zařízení je možné využít i na telefonech či tabletech s operačním systémem Android a iOS.

Uživatel tak může vidět, jestli je jeho kolega u počítače, na mobilu, či třeba na schůzce. Na rozdíl od tradičního přístupu nabízí nasazení teleprezence formou služby jednoduchou škálovatelnost a technologie Cisco v Tier III datovém centru DataSpring zajišťují vysokou spolehlivost a dostupnost.

 

 

Neustále v kontaktu

Zaměstnanci Sazky mají k dispozici celou paletu komunikačních nástrojů, které jim umožňují zůstat efektivně ve spojení s kolegy i partnery. Management společnosti Sazka navíc využívá pokročilého teleprezenčního řešení Cisco MX300.

 

Technologie využívané společností Sazka

  • Cisco Jabber – all-in-one aplikace umožňuje zasílání krátkých zpráv (instant messaging), zobrazení statusu uživatele, sestavení hlasového nebo videohovoru či jednoduché videokonference, sdílené plochy a další možnosti. Aplikace je k dispozici na chytrých telefonech, tabletech a osobních počítačích.
  • Cisco WebEx – aplikace poskytuje funkce pořádání webových videokonferencí a vzdálené spolupráce. Umožňuje jednoduše sestavit a spravovat virtuální schůzku a propojit různé platformy včetně mobilních zařízení.
  • Cisco TelePresence MX300 – videokonferenční zařízení disponuje intuitivním uživatelským rozhraním, nabízí obraz a zvuk ve vysokém rozlišení. Dokáže navíc vytvořit teleprezenční místnost z každé kanceláře.

Na rozdíl od veřejných služeb jsou veškeré informace přenášené pomocí služby cBridge zabezpečené, a to i v případech, kdy se zaměstnanci Sazky připojují mimo firemní síť ze svého mobilu nebo prostřednictvím domácího připojení.