Jiří Skopový je zkušeným odborníkem v oblasti IT, který se na tuto pozici vrací do Čech ze své poslední profesní destinace v Singapuru. Tam působil ve společnosti Konica Minolta na pozici General Managera pro oblast strategického plánování a rozvoje ICT služeb pro region ASEAN. Předtím pracoval pro stejnou společnost v Evropě, kde byl primárně zodpovědný za obchodní výsledky společnosti v České republice a rozvoj vybraných zemí v regionu CEE.

„Příležitost zúročit nabyté zkušenosti ze zahraničí ve společnosti jako je DataSpring pro mne znamená velkou profesní výzvu a udělám vše pro to, aby firma DataSpring hrála na IT trhu stále významnější roli,” uvedl ke svému jmenování Jiří Skopový. 

Před tím, než nastoupil do Konica Minolta, pracoval Jiří Skopový v oblasti IT jak v segmentu bankovnictví (Credit Lyonnaise Bank Prague) tak v oblasti prodeje a distribuce počítačových komponent (DXT Computers).

Vystudoval ekonomii a marketing na VŠE v Praze. Titul MBA pak získal na CEMI Institute, kde se věnoval oblasti managementu.

Je ženatý a má 2 děti. Ve volném čase se rád věnuje cestování a sportu.

Jiří Skopový nahradí ve funkci generálního ředitele společnosti DataSpring Martina Smekala, který se v roli poradce KKCG zaměří na jiné strategické projekty včetně nového projektu rozvoje datových center.