Systém R&S VENICE společnosti Rohde & Schwarz poskytuje čtyři kanály a zajišťuje při vysílání hlavní úkoly, jako je záznam a zpracování vstupů a studiové přehrávání. Díky schopnosti vytvářet přemostění, na základě které získal systém R&S VENICE své jméno, mohla Česká televize bez problémů začlenit výrobní a produkční server do stávajícího prostředí.

Aplikace Avid Workflow Option s mnoha důležitými funkcemi, které usnadňují práci na platformě Avid, byla jedním z rozhodujících faktorů, které stály za rozhodnutím České televize. Díky bezproblémové integraci digitalizace obsahu a výstupům do centrálního úložiště Avid ISIS a systému Avid Interplay PAM, lze v tomto prostředí vytvořit rychlé a uživatelsky přívětivé pracovní postupy. Zdroje HD-SDI mohou být zaznamenány a zpracovány přímo v reálném čase do Avid ISIS, stejně jako materiál v podobě souborů z elektronických médií, jako například karet P2 a XDCAM a jejich metadat. Díky funkci Outgest lze klipy a celé sekvence přehrávat přímo nebo distribuovat dále jakmile jsou upraveny a to vše bez nutnosti toho, aby střihači v ČT museli absolvovat časově náročný proces exportování materiálu. Funkce "Editace v průběhu nahrávání" R&S VENICE umožňuje prohlížení a sestřih záznamu v průběhu jeho nahrávání (záleží na kodeku a formátu videa). R&S VENICE rovněž podporuje multikamerové zpracování. Ve spojení s reálným snímáním z více míst se zvyšuje spolehlivost zejména při živých přenosech.

Pro střihače v České televizi bude rovněž přínosem aplikace R&S VENICE Play GUI. Je šitá na míru potřebám studiového přehrávání, umožňuje uživatelům rychlý přístup ke všem důležitým funkcím a to dokonce i v hektickém prostředí produkce, jako například během živých přenosů a vysílání zpravodajství. Díky zřetelnému zobrazení několika kanálů zároveň mohou uživatelé paralelně sledovat přehled kanálů pro primární přehrávání v rozvržení A/B, stejně jako přídavné kanály pro sekundární přehrávání a mohou je rovněž spolehlivě kontrolovat i v hektických situacích živého vysílání. Kromě toho R&S VENICE Play GUI lze zobrazovat na několika klientech.

Systém R&S VENICE navíc podporuje mnoho běžných vysílacích formátů, jako například Panasonic DVCPRO, AVC-Intra, Avid DNxHD,Sony XDCAM a Sony XAVC.