Společnost Panasonic dnes představila verze odolných pětipalcových tabletů se systémy Windows a Android s certifikátem ATEX, které změní produktivitu v potenciálně nebezpečných oborech, jako je například ropný, plynový, důlní, chemický a farmaceutický průmysl.

Tablety Panasonic Toughpad FZ-E1 ATEX a FZ-X1 ATEX získaly certifikát pro nadzemní používání (zóna 2, pracovní prostor) v potenciálně výbušných prostředích (acetaldehyd, benzín, etylén). Mezi bezpečnostní prvky, kterými jsou tablety s certifikátem ATEX vybaveny, patří kožené pouzdro a antistatická fólie na displeje. Integrovaná čtečka čárových kódů 1D/2D byla začleněna do designu a byl přidán výrazný žlutý rámeček, podle kterého zákazníci odliší modely s certifikátem ATEX od standardních pětipalcových tabletů Panasonic Toughpad.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-E1 ATEX s operačním systémem Windows Embedded 8.1 HanheldNa místech v zóně 2, kde se stále používá neefektivní pero a papír, tablet Panasonic Toughpad ATEX slouží jako bezpečné a použitelné zařízení PDA, zařízení pro hlasové hovory i čtečka čárových kódů. To vše v jediném zařízení. Lze je používat k e-mailové a hlasové komunikaci při procházení závodem a k přesnému zadávání dat pracovníky, kteří vykazují výrobní nebo průmyslové procesy. Čtečku čárových kódů lze použít k registraci inventáře a produktů a funkce integrovaného fotoaparátu jsou vynikající pro rychlé pořízení snímků a videozáznamů, například při mimořádných událostech.

Panasonic Toughpad„Tyto tablety Panasonic Toughpad s certifikátem ATEX umožňují pracovníkům v náročných prostředích, kteří se při výkonu práce často pohybují, využívat stejné technologie a dosáhnout stejného nárůstu produktivity jako jejich kolegové pracující v bezpečných prostředích,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer v divizi Panasonic Computer Product Solutions. „Navíc jsme zachovali funkčnost, použitelnost a odolnost, kterými jsou tablety Panasonic Toughpad proslulé, aby podniky mohly své zaměstnance, vybavit pouze jedním zařízením, které lze používat v nebezpečných prostředích i mimo ně.“

Tablety Toughpad FZ-E1 ATEX (se systémem Windows Embedded 8.1 Handheld s aktualizací 2) a FZ-X1 ATEX (se systémem Android 4.2.2) nabízí jediné odolné a jednoduché zařízení s dlouhou provozuschopností. Vybaveny jsou čtyřjádrovým procesor Qualcomm Snapdragon, 2 GB paměti RAM a flash úložištěm s kapacitou 32 GB. Odolný antireflexní kapacitní dotykový displej s HD rozlišením (1280 × 720), čitelný i na přímém slunečním světle, podporuje ovládání 10 prsty a lze jej používat i v silných rukavicích. Displej je vybaven funkcí detekce deště, která umožňuje ovládání jediným dotykem i za intenzivního deště.

Panasonic ToughpadTablety jsou dále vybaveny rozhraním 4G LTE/3G pro hlasové a datové služby, integrovaným portem micro USB, bezdrátovým modulem Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, modulem NFC, samostatným GPS modulem a rozhraním Bluetooth v4.0 (třída 1). Integrovaná GPS zajišťuje lokalizaci s přesností 2–4 m.

Zařízení jsou vybavena také 8MPx zadním fotoaparátem s funkcí automatického ostření, LED diodou a 1,3MPx předním fotoaparátem pro pořizování přesných fotografií a videozáznamů.

Zařízení jsou vybavena akumulátorem o kapacitě 6200 mAh, který by měl vystačit na 14 hodin nepřetržitého provozu.

Modely Panasonic Toughpad FZ-X1 ATEX a FZ-E1 ATEX budou k dispozici na konci září 2015.