Axis A1001 je prvním neproprietárním ovladačem přístupu na trhu, který je založený na otevřeném IP protokolu. Jedná se o platformu pro dvě různá řešení. Axis Entry Manager (Axis A1001 s vestavěným softwarem) je ucelené řešení pro malé až střední provozy – jako například kanceláře, malé firmy a obchody – s typicky 10 dveřmi a základními požadavky na kontrolu přístupu. Pro větší podnikové systémy je jednotka Axis A1001 vhodná díky otevřenému rozhraní pro programování aplikací. Díky tomu již více než 20 ADP partnerů společnosti Axis (Application Development Partners) integrovalo podporu pro Axis A1001 do svých aplikací.

Instalace jednotky Axis A1001 je podle zástupců společnosti jednoduchá, také díky napájení po síti - Power over Ethernet (PoE) a barevně odlíšeným konektorům.

„Systémy kontroly vstupů jsou důležitou součástí bezpečnosti. Díky otevřeným standardům, které využívá jednotka kontroly vstupu Axis A1001 spolu s Axis kamerami, dokážeme snadněji implementovat i komplikovaná bezpečnostní pravidla při řízení fyzického přístupu a rychleji reagovat na specifické požadavky zákazníků,“ tvrdí Ľubomír Klimek ze společnosti C.G.C., která jako první ve střední Evropě integrovala Axis A1001 do svého integračního systému SBI.

Axis rovněž představil novinku ve svém portfoliu - první síťovou dveřní jednotku s video identifikací Axis A8004-VE Network Video Door Station.

Tato jednotka je odolná vůči povětrnostním vlivům a proti vandalům a je proto vhodná jak pro vnější, tak pro vnitřní instalace. Přichází se zabudovanou funkcí vysoce kvalitního intercomu s obousměrným přenosem hlasu a s integrovanou HDTV kamerou s funkcí WDR a s pokročilým výkonem při špatných světelných podmínkách. Díky možnosti napájení přes Ethernet (POE) umožňuje instalaci pouze pomocí jediného síťového kabelu, ale přitom poskytuje dostatečný výkon pro většinu standardních dveřních zámků.

 

Podpora protokolu SIP, ale i vzdálení správa

Oba produkty nabízí pomocnou ruku při zabezpečení a zjednodušení každodenních operací. Dveřní video jednotka A8004-VE umožňuje navíc komunikaci a identifikaci návštěvníků a také vzdálenou správu přístupu prostřednictvím stolních IP telefonů, mobilních zařízení nebo přímo prostřednictvím systému video managementu (VMS).

AXIS A8004 VEOtevřené rozhraní pro ovladače umožňuje partnerům společnosti Axis u větších podnikových systémů vývoj vlatních aplikací. V souladu se standardy ONVIF, interface VAPIX a protokolem SIP je lze snadno integrovat i s jinými systémy a zařízeními pro integraci videa a vyspělé funkce řízení přístupu, jako jsou například Genetec, Aimetis nebo SeeTec.

„Vize Genetecu nabízí zákazníkům komplexní přístup k řízení bezpečnosti, který zahrnuje video dohled, řízení přístupu a komunikaci na bázi protokolu SIP prostřednictvím našeho softwaru Security Center. Spolu s bezproblémovou integrací jednotky Axis A8004-VE zajistíme, že koncoví uživatelé získají vyšší úroveň zabezpečení a budou schopni přímo reagovat při sledování příchozího videa z Axis A8004-VE - napříkla odemykat nebo zamykat dveře,“ uvedl Jimmy Palatsoukas, Senior Manager společnosti Genetec.

 

Ceny a dostupnost

Dveřní síťový ovladač Axis A1001 Network Door Controller je v České a Slovenské republice dostupný již nyní prostřednictvím distributorů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 15 490 Kč. Nová síťová dveřní jednotka s video identifikací Axis A8004-VE Network Video Door Station bude k dispozici od května za doporučenou cenu 32 900 Kč.