Aymar de Lencquesaing i Eric Cador budou odpovědní přímo Gianfranco Lancimu, který byl nedávno povýšen na pozici President a COO Lenovo.

 

Aymar de Lencquesaing do společnosti Lenovo nastoupil ke konci roku 2013, aby vedl společnost v oblasti mobilních zařízení v regionu EMEA a postavil základy pro její expanzivní plány. V únoru 2014 byl povýšen na pozici prezidenta EMEA a Senior Vice President Lenovo Group a v té době se stal také členem výkonného výboru Lenovo (Lenovo Executive Comittee – LEC).

Aymar de Lencquesaing má bohaté zkušenosti v počítačovém segmentu od doby, kdy působil jako CEO společnosti Packard-Bell, a navíc rozumí severoamerickému trhu, protože před nástupem do společnosti Lenovo strávil více než 20 let v USA. Během své třicetileté kariéry zastával vedoucí pozice ve společnostech jak v Americe, tak v Evropě. Zodpovědný bude především za řízení růstu a naplňování ambicí společnosti na severoamerickém trhu, který je pro Lenovo klíčovou strategickou oblastí.

 

Eric Cador byl jmenován od začátku května novým senior viceprezidentem a prezidentem EMEA. Eric Cador má více než 30 let zkušeností ve vedoucích pozicích na IT trhu. Formálně vedl jako Senior Vice President of Personal System Group divizi počítačů HP v regionu EMEA a jeho působnost se poté rozšířila i na oblast tisku a osobních systémů. Eric Cador byl také součástí vedení týmu, který dokončil integraci společnosti Compaq a transformoval podnikání HP s PC.

Eric Cador má za úkol zajistit společnosti Lenovo další růst v regionu EMEA. Dosáhnout toho má díky svým znalostem v oblasti IT a řízení podniku stejně jako díky operativním a strategickým zkušenostem v oblasti designu, dodavatelského řetězce a tržních strategií.