První zkoušky nové sítě byly předvedeny dnes na tiskové konferenci na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně (Španělsko). Společnost prohlásila, že začíná integrovat mobilní konektivitu napříč produktovými řadami tak, aby mohly produkty přistupovat k novým cloudovým službám Panasonic M2M. To může zahrnovat vzdálený dohled, sběr dat a analýzy na podporu efektivity a spolehlivosti.

Nubo je prvním produktemspolečnsoti Panasonic, který bude využívat síť M2M,Prvním produktem, který bude využívat síť M2M (Machine to Machine), je Panasonic Nubo, v odvětví první mobilně připojená sledovací 4G kamera. Toto přenosné zařízení, rovněž představené na MWC, dává uživatelům volnost a flexibilitu při instalaci v různých umístěních a situacích bez nutnosti napájení nebo Wi-Fi připojení. Kamera Nubo bude uvedena spolu s mobilní aplikací pro sledování a monitoring, příslušenstvím, jako jsou sady externí baterie a snímačů, a zabezpečeným cloudovým úložištěm dat, které uživateli zajistí snadnou správu dat a videí.

Společnost Panasonic také ohlásila dvě M2M služby, které budou využívat virtuální mobilní síť.
Dálkové ovládání projektorů a displejů umožňuje monitorovat zobrazovací produkty Panasonic na dálku, takže jejich provoz může být nepřetržitý. Základní údaje o provozu, jako je stav zapnutí/vypnutí, životnost světelného zdroje a teplota, jsou přenášeny do cloudu, umožňují prediktivní údržbu a optimalizaci využívání zařízení. Časově náročnější servisní úkony, jako jsou výměna světelného zdroje, čištění filtrů a údržba zařízení, tak mohou být inteligentně naplánovány zákazníkem na nejvhodnější dobu.

Na univerzitě v Cardiffu společnost Panasonic dálkově monitoruje projektory ze svého evropského servisního střediska v Jižním Walesu a akademikům dává možnost zajistit konzistentní prostředí pro výuku studentů.

Navíc řešení vytápění a chlazení od společnosti Panasonic mohou být nyní monitorována a regulována na dálku přes síť M2M Panasonic. Tím se minimalizují prostoje, dochází k podstatným úsporám a snižují se emise uhlíku. Tuto službu v současné době zkouší jeden z předních evropských řetězců supermarketů v některých svých obchodech v Evropě.

Projekt globálního virtuálního mobilního operátora (MVNO) navazuje na lokální projekt realizovaný pro japonský trh, který byl spuštěn v roce 2014.

Závěrem společnost Panasonic ohlásila vytvoření divize Panasonic Business Software Solutions Europe, která vznikla převzetím týmu DHL Digital Solutions, který byl součástí DHL Specialist Services UK. Nová společnost nabízí moderní software pro ovládání a správu logistiky a dodavatelského řetězce.