Nová generace integrovaných (engineered) systémů společnosti Oracle zahrnuje mj. zařízení Virtual Compute Appliance X5, úložné řešení FS1 Series Flash Storage System a šestou generaci databázového stroje Exadata X5.

Integrované systémy si získaly oblibu díky jednoduchosti používání, prakticky ihned po dodání se dají nasadit do produkčního prostředí. Hardware a software těchto systémů jsou zpravidla navrženy, optimalizovány i otestovány jako celek, společnosti navíc zajišťují plnou podporu systémů i vydávání aktualizací.

„Nabízíme plně konkurenceschopná řešení pro datová centra, která dnes pro většinu organizací představují základní platformu jejich podnikání,“ uvedl Ellison. „Zákazníci požadují, aby datová centra byla co nejjednodušší a nabídla maximální automatizaci, což právě řešení společnosti Oracle umožňují. Některé naše integrované systémy jsou proti konkurenci o polovinu levnější a přitom nabízejí dvojnásobný výkon.“

Mezi nově uvedenými systémy jsou i tyto:

Oracle Virtual Compute Appliance X5: Systém v kombinaci s úložným systémem Oracle FS1 Series Flash Storage System představuje komplexní řešení pro konvergovanou infrastrukturu. Řešení lze nasadit v řádu hodin, minimalizuje rizika, problémy s instalací i čas potřebný na správu. Podle zástupců společnosti tak snižuje celkové náklady na IT (až o 50 %) a složitost IT infrastruktury.

Oracle Database Appliance X5: Jedná se o řešení pro organizace, které fungují distribuovaně (např. s řadou poboček). Databázové zařízení Oracle X5 přináší kompletní nabídku výpočetního výkonu, úložné kapacity a softwaru. Řešení lze snadno nasadit a spravovat, zjednodušuje provoz databázových úloh i dalších aplikací. Databázové zařízení Oracle X5 v nové verzi umožňuje efektivnější práci s daty na flash discích ve vyrovnávací paměti, integruje rozhraní InfiniBand, přidává další výpočetní jádra a vylepšuje ukládání dat. Tato konsolidace podle Ellisona zvyšuje hustotu uložených dat až čtyřnásobně.

Oracle Big Data Appliance X5: Umožňuje komplexní a bezpečnou práci s platformou Hadoop a jinými prostředími typu NoSQL (big data/nestrukturovaná data). Oproti klastru, který si zákazník sestaví vlastními silami, nabízí toto řešení údajně až o 35 % nižší celkové náklady na vlastnictví (v přepočtu na tři roky). Nové zařízení poskytuje vysoký výkon, oproti předcházející verzi nabízí dvojnásobek operační paměti RAM a má 2,25krát víc procesorových jader. Na zařízení Oracle Big Data Appliance je také k dispozici nejnovější verze nástrojů společnosti Oracle pro práci s velkými objemy dat – Oracle Big Data SQL, Oracle NoSQL a propojení mezi prostředími SQL a Hadoop, což podle Ellisona zákazníkům umožňuje používat SQL dotazy napříč jejich veškerými daty, aniž by bylo třeba upravovat stávající aplikace.