AXIS Q9216-SLV je síťová kamera odolná vůči vandalismu. Řadí se do odolnostní třídy IK10+/IP66 a je ideální k instalacím vyžadujícím vysokou bezpečnost, například ve věznicích a psychiatrických zařízeních, kde může pomoci zabránit sebepoškozování. Je vybavena neviditelným 940nm infračerveným přísvitem a diskrétním polygonálním maskováním vybraných oblastí k zajištění soukromí ubytovaných osob. Údržbu nerezového krytu usnadňuje konstrukce třídy IP66 – a IP6k9k, umožňující mytí proudem vody pod vysokým tlakem. Při důkladnějším čištění lze dvoudílný přední kryt snadno demontovat.

AXIS QP216 SLVMezi nejdůležitější charakteristiky patří:

-        robustní konstrukce s ochranou proti zranění (IK10+),

-        rohová kamera bez slepých míst,

-        WDR a neviditelný IR přísvit (940nm),

-        jednoduchá instalace,

-        kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265.

Tato kamera nabízí technologii Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 i H.265, která výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a kapacitu datových úložišť. Podepsaný firmware a modul TPM (Trusted Platform Module, certifikace FIPS 140-2 úrovně 2) navíc pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a celý systém chrání.

Kamera se začne dodávat prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 2. čtvrtletí 2020 za doporučenou koncovou cenu 31.300 Kč.