Během období, kdy bude zákazník využívat řešení Sophos, lze zároveň čerpat neomezený počet licencí Sophos Home Premium. Tyto licence budou platné během celé doby, kdy bude firma využívat podnikové licence a/nebo zařízení od společnosti Sophos, a to včetně jejich obnovení. Licence jsou dostupné přímo od příslušného partnera společnosti Sophos zodpovědného za podniková řešení. Kampaň SHCUE bude probíhat po celou dobu krize způsobené onemocněním COVID-19.

„Mnoho malých a středně velkých firem je jen minimálně připraveno nechat co nejvíce svých lidí pracovat z domova v situacích, jako je současná krize způsobená onemocněním COVID-19. Právě proto zaměstnanci nyní pracují doma na svých soukromých počítačích. Abychom jim zajistili vysokou úroveň ochrany před malwarem a kybernetickými útoky, poskytujeme našim zákazníkům a jejich zaměstnancům ochranu Sophos Home Premium zdarma a v jakémkoli rozsahu,“ říká Patrick Müller, Senior Channel Account Executive pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Sophos.

Sophos Home Premium ochrání před malwarem a kyberútoky až deset počítačů a pro detekci malwaru používá technologii umělé inteligence (Artificial Intelligence, AI). Toto řešení přitom využívá stejnou technologii AI jako podnikové bezpečnostní produkty Sophos. Bezpečnostnímu softwaru to umožňuje detekovat a blokovat jak známé, tak i zatím nepopsané typy malwaru dříve, než dojde k jejich spuštění. Sophos Home Premium navíc poskytuje v reálném čase i ochranu před exploity pro aplikace i operační systémy a brání kyberzločincům ovládnout důvěryhodné aplikace, odcizit přihlašovací údaje nebo zneužít neošetřené bezpečnostní mezery pro získání přístupu k systému. S těmito i dalšími funkcemi, jako je například pokročilý nástroj na ochranu před ransomwarem, chrání Sophos Home Premium počítače před neustále se vyvíjejícími kybernetickými hrozbami.

Podrobnosti o kampani Sophos SHCUE lze najít na adrese:

https://home.sophos.com/en-us/landing/commercial-use.aspx