Mobilní router D-Link DWR-933 není vázán na žádného operátora, a proto jej můžete používat dle vlastní potřeby. Označení Cat 6 (kategorie 6) v jeho názvu znamená, že v pásmu 4G nabízí rychlost stahování dat až 300 Mb/s (rychlost nahrávání dat je 50 Mb/s). Umožní vám tak naplno využívat výhody 4G sítě vašeho operátora, především při sdílení připojení mezi více zařízeními.

Můžete tak vy, vaše rodina, kolegové nebo přátelé, kterým umožníte připojit se prostřednictvím Wi-Fi k vytvořenému hotspotu, odesílat e-maily, přenášet videohovory nebo hrát hry. Přes sdílenou Wi-Fi také můžete navzájem sdílet soubory, a to kombinovanou rychlostí až 1200 Mb/s ve dvou pásmech (2,4 a 5 GHz). Router DWR-933 můžete využít na výletě, služební cestě, dovolené, nebo při čekání na letišti. V práci či domácnosti můžete tento router využít jako záložní, pro případ výpadku kabelového internetového připojení. K jednoduchému a rychlému připojení zařízení k hotspotu můžete použít tlačítko WPS, čímž se celý proces výrazně zjednoduší.

Router se dobíjí přes běžný USB port, např. z notebooku nebo powerbanky, přičemž 4G připojení je možné sdílet i během dobíjení. Přestože router DWR-933 váží pouhých 120 gramů a vejde se do kapsy, jeho integrovaná Li-ion baterie má kapacitu 3 000 mAh. Vydrží při plném nabití až 14 hodin provozu, a zajistí tak spolehlivé mobilní připojení během celého dne.

Díky integrovanému firewallu, WPA/WPA2 šifrování a funkci NAT pro překlad síťových adres nabízí router DWR-933 ideální zabezpečené záložní řešení pro případ poruchy normálního kabelového připojení k internetu. Na malém OLED displeji si můžete rychle zkontrolovat důležité informace, jako například sílu mobilního signálu, stav internetového připojení, připojená zařízení a aktuální stav baterie.

Router DWR-933 má integrovaný slot pro micro-SD kartu (s kapacitou do 64 GB), kterou lze využívat jako virtuální bezdrátový disk, například k vzájemnému sdílení dokumentů mezi připojenými zařízeními nebo zálohování souborů z mobilních zařízení v terénu.

Router D-Link DWR 933

D-Link DWR-933 – přehled hlavních parametrů:

-         4G/LTE Cat 6 bezdrátový modul s rychlostí downloadu až 300 Mb/s a rychlostí uploadu až 50 Mb/s

-         Wi-Fi standard 802.11 ac/n/g/b, Wi-Fi s kombinovanou rychlostí až 1200 Mb/s ve dvou pásmech (2,4 a 5 GHz)

-         Zabezpečení Wi-Fi přenosu pomocí WPA/WPA2, 64/128-bit WEP a WPS (Wi-Fi Protected Setup)

-         Integrovaný firewall, překlad síťových adres (NAT), DMZ, UPnP

-         0,96″ OLED displej, 128×64 pixelů

-         Slot pro Micro-SIM kartu a microSD kartu do 64 GB

-         MicroUSB port s dvojitou funkcí k nabíjení baterie a pro virtuální síťový port

-         Li-ion baterie s kapacitou 3 000 mAh a výdrží až 14 hodin provozu

-         Mimořádně kompaktní (98×71×18,8 mm) a lehké zařízení (120 g)

-         Router DWR-933 je nyní k dispozici v České republice za doporučenou koncovou cenu 3 629 Kč s DPH