AXIS M3068-P je malá kopulová kamera s rozlišením 12 MP, která při zapnuté funkci Forensic WDR nabízí rychlost snímání až 15 f/s, zatímco 6MP model AXIS M3067-P dosahuje s Forensic WDR snímkové frekvence až 30 f/s, a navíc nabídne také technologii Lightfinder, která pomáhá se světelnou citlivostí a jasnými barvami i při osvětlení s nízkou intenzitou. Oba modely dokážou zprostředkovat špičkový záběr v panoramatickém rozsahu 360° bez jakýchkoli slepých míst či mrtvých úhlů a zároveň množství jednotlivých záběrů s korekcí perspektivy obrazu.

Kamery jsou navržené tak, aby se daly rychle a snadno instalovat, a dodávají se zaostřené, takže není nutné ruční ostření. Pomocí funkce digitálního rolování lze navíc otáčet záběr kamery.

Nová kamera AXIS M3067-PMezi nejdůležitější charakteristiky patří: 

-         Panoramatický záběr 360° 

-         Technologie Forensic WDR, Lightfinder, funkce denního a nočního vidění

-         Kompaktní a diskrétní design

-         Kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265

-         Ekologicky šetrné materiály

Obě kamery nabízejí kapacitu k výkonné analýze videa a kromě toho také technologii Axis Zipstream s podporou formátů H.264 i H.265, což významně snižuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložiště. Tyto ekologicky šetrné malé kopulovité kamery navíc neobsahují žádné PVC a jsou z 71 % vyrobeny z recyklovaných materiálů.