Koncem března společnost Barracuda Networks zveřejnila údaje týkající se alarmujícího nárůstu kyberútoků, které využívají mimořádné situace způsobené globální pandemií viru COVID-19. Firmy a organizace jsou v této době nuceny silně spoléhat na prostředky elektronické komunikace a jsou tak mnohem zranitelnější vůči promyšleným cíleným útokům.

Především se to týká elektronické pošty, jejímž prostřednictvím jsou šířeny viry a další škodlivé kódy. Zejména pak narostlo množství podvodných zpráv typu phishing a spear phishing. V průběhu letošního března se jejich počet zvýšil o více než 600%.

Konkrétně bylo prostřednictvím řešení Barracuda Sentinel v období od 1. do 23. března zaznamenáno 467825 útoků typu spear-phishing, z nichž bylo 9116 přímo spojeno s COVID-19. Bezpečnostní řešení Barracuda Sentinel je přímo určené na obranu uživatelů před útoky typu real-time spear phishing, cyber fraud defense a domain fraud .

Ani nejlepší automatizovaná ochrana proti phishingovým útokům však není dostatečná. Firmy a organizace proto potřebují pokročilé nástroje pro odpovídající školení svých zaměstnanců, včetně funkcí pro simulaci a vyhodnocení. Jedním z možných řešení je platforma Barracuda PhishLine, která nabízí komplexní řešení výše uvedených potřeb. Uživatelé se díky tomu mohu sami stát další velmi účinnou linií obrany proti phishingu, která je založena na lidské inteligenci.

Vysoká efektivita platformy Barracuda PhishLine byla oceněna koncem již v minulém roce v rámci prestižního hodnocení analytické společnosti Gartner, kde získala ocenění „Visionary, 2019 Gartner Magic Quadrant for Security Awareness Computer-Based Training“.