Z obsahu únorového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Do robotů bude nejvíce investovat sektor diskrétní výroby
Investice do robotiky se letos zvýší na 128,7 miliardy dolarů, tvrdí prognóza analytické společnosti IDC. Odpovídá to růstu trhu o 17,1 procenta. Do roku 2023 by pak měly výdaje na robotické systémy růst ještě rychlejším tempem (složený meziroční růst 19,8 procenta, objem trhu 241,4 miliardy dolarů v r. 2023).

 

Cover story:

Nekonečný příběh kybernetické bezpečnosti získává nové impulzy
Události minulého roku ukázaly, že se kybernetické útoky neodehrávají pouze v zahraničí, nezaměřují se jen na významné cíle a jejich tvůrci nevynechají jakoukoli příležitost ve své snaze škodit a profitovat.

Anketa: Kyberbezpečnost a tuzemské firmy
Jak se v posledních letech změnila kybernetická bezpečnost v českých podnicích?

 

Rozhovor:

Hackeři si k odzkoušení a doladění kampaní vybírají Česko
Útočníci si Českou republiku vybírají jako takový testovací polygon. Podle Václava Zubra, bezpečnostního experta společnosti Eset software, si hackeři nový typ útoku na našem uzavřeném homogenním trhu nejdříve vyzkouší, než jej využijí v rámci globální kampaně.

 

Trendy:

Rok 2020 bude ve znamení hyperautomatizace a demokratizace dovedností
Strategický technologický trend má významný potenciál narušit současný stav (status quo) – jde typicky o technologie a trendy, které se již posunuly z úvodní fáze zrodu směrem k širšímu využití a dopadu. CIO, IT ředitelé a ostatní lídři odpovědní v podnicích a organizacích za informační technologie či digitální transformaci by tyto trendy měli pozorně sledovat a včas se jim začít věnovat.

 

IT projekty:

Tradici pomáhá zachránit moderní výrobní systém

Umělá inteligence vytěžuje přijaté faktury