„Kombinace poskytování služeb, školení, výzkumu a řízených služeb od společnosti Avnet nám umožní obsluhovat mnohem větší skupinu zákazníků po celém světě a zároveň bude dále zrychlovat vývoj našeho portfolia na tomto rapidně se rozvíjejícím trhu,“ řekl Frank Kulaszewicz, senior viceprezident, Control Products & Solutions ze společnosti Rockwell Automation.

Získání izraelské společnosti je pro Rockwell Automation významným krokem i z pohledu aktuálního zaměření českého trhu. „Kybernetická bezpečnost je v současné době velmi ožahavé téma, které je spojené s rozšiřující se digitalizací průmyslového odvětví. Dnes a denně průmyslové podniky čelí možnosti kybernetického útoku a díky této akvizici společnost Rockwell Automation bude schopna nabídnou ucelenější řešení ochrany před těmito útoky“, dodal Jan Akrman, Country Manager pro CSEE region, společnosti Rockwell Automation.  

Kybernetická bezpečnost je jednou z nejrychleji rostoucích částí obchodu se službami Rockwell Automation. Vzhledem k vývoji zpracovatelského průmyslu, který se stal propojenějším než kdykoli předtím, starší strategie fyzické bezpečnosti již k ochraně výrobních operací nestačí. Svou komplexní sadou služeb a řešení pomáhá společnost Rockwell Automation svým zákazníkům vyvíjet, udržovat a rozvíjet proaktivní strategie kybernetické bezpečnosti. Rozsáhlé zkušenosti týmu Avnet pomůžou Rockwell Automation rozšířit odborné znalosti z oblasti IT/OT kybernetických a síťových technologií a tím podpořit strategický cíl dosažení dvojciferného růstu v oblasti informačních řešení a služeb.

„Jsme rádi, že se můžeme připojit ke společnosti Rockwell Automation a dále rozvinout jejich již tak robustní kybernetickou nabídku,“ řekl Igal Cohen, generální ředitel společnosti Avnet. „Pokračujeme v poskytování služeb našim stávajícím klientům a současně rozšiřujeme svůj dosah služeb k mnohem širšímu okruhu zákazníků. Naší vášní a posláním vždy bylo pomáhat co největšímu počtu organizací ochránit jejich data před interními i externími hrozbami,“ dodal Cohen.

Transakce, podléhající obvyklým schvalovacím procesům a podmínkám, by měla být dokončena na začátku roku 2020 a neočekává se, že bude mít významný dopad na finanční výsledky společnosti Rockwell Automation v roce 2020.