Z obsahu listopadového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Trh IT bezpečnosti má i nadále solidně růst, nejvíce budou investovat banky
Výdaje za hardware, software a služby spojené s bezpečností IT dosáhnou v letošním roce výše 106,6 miliardy dolarů, což odpovídá meziročnímu růstu 10,7 procenta. Pro příští roky by se růst měl pohybovat okolo 9,4 procenta, a velikost trhu tak v roce 2023 bude asi 151 miliard dolarů.

 

Cover story:

Podnikové informační systémy ERP v době digitální transformace
Konkurenční tlak, rychle se měnící požadavky zákazníků a všudypřítomná digitalizace nutí podniky všech oborů, aby přehodnocovaly a inovovaly podobu svého byznysu. Trend digitální transformace zasahuje do klíčových oblastí informační infrastruktury a nevyhýbá se samozřejmě ani podnikovým informačním systémům ERP.

Anketa: Strategie při volbě ERP systému
Jaké strategie dnes podniky volí při náhradě dosluhujícího systému ERP? Kdy preferují přístup best of breed a kdy all‑in‑one?

Anketa: ERP a český trh
Co se v posledních letech změnilo na dodavatelské straně českého trhu ERP? Stále platí, že je z hlediska počtu dodavatelů vysoce fragmentován?

 

Rozhovor:

Atos bojuje s útočníky v první linii
Kyberútoky se mění, ale dvě věci mají společné. První je zničit, kompromitovat, druhá je ukrást. Co všechno se může na poli kyber(ne)bezpečnosti stát a jak se útokům bránit, popisují Tomáš Hlavsa a Petr Němec, experti na oblast firemní IT bezpečnosti společnosti Atos IT Solutions & Services.

 

Technologie:

Počet vytištěných stránek klesá v českých firmách jen pomalu
I přes postupující digitalizaci objem tisku v českých firmách stagnuje nebo jen pozvolna klesá. Pro firmy je dnes zajímavý barevný tisk, pronájem tiskáren i tisk z mobilních zařízení.

Anketa: Trendy kancelářského tisku
Jakým směrem se ubírá kancelářský tisk? Jaké nové trendy se v této oblasti objevují a co požadují zákazníci?

Kancelářský tisk je stále potřeba
„Až se stane primárním dokumentem namísto papírového ten elektronický, klesne objem kancelářského tisku na třetinu,“ myslí si Ján Ftáčnik, technický ředitel společnosti OKI. I přes poměrně rychlý elektronický pokrok je ale podle něj kancelářský tisk stále nepostradatelný.

Docházkové systémy míří do cloudu
Klasické systémy pro registraci docházky zaměstnanců z vrátnic a recepcí podniků vytlačují jejich moderní nástupci využívající cloudové technologie, integraci s podnikovými systémy i mobilitu.

 

Konference:

Oracle OpenWorld ve znamení autonomního IT
Konference Oracle OpenWorld představuje jednu z největších akcí tohoto typu na světě. Účastní se jí partneři a zákazníci společnosti Oracle ze 175 zemí a přední osobnosti ze světa vědy, technologií a byznysu. Letos v září proběhla konference tak jako každý rok v San Francisku.

 

IT projekty:

Eset zvyšuje prodeje pomocí řešení v cloudu

Zbrojovka má online konfigurátor s přímou objednávkou do výroby

Damas se rozšiřuje do Řecka