Podle zprávy 2019 Verizon Data Breach Investigations Report bylo 43 % obětí úniků dat z SMB sektoru, přičemž 63 % útočných pokusů na malé a střední podniky bylo úspěšných. Podle zprávy Ponemon Institute mohou náklady spojené s úspěšným kyberútokem na SMB přesáhnout 1 milion dolarů, což může mít pro organizaci zničující následky.

Bezpečnostní brány 1550 a 1590 využívají Check Point R80 SmartConsole. R80 je nejpokročilejší software pro správu zabezpečení. Obsahuje vícevrstvou ochranu příští generace před známými hrozbami i zero-day útoky a přináší také oceňované technologie SandBlast Zero-Day Protection, antivirus, anti-bot, IPS, kontrolu aplikací, filtrování URL a informace o identitě.  

Nová řada 1500 umožňuje malým a středně velkým organizacím nasadit zabezpečení využívané i těmi největšími společnostmi:

-         100% úspěšnost blokování pro prevenci malwaru v e-mailech a na webu, ochranu před exploity a zachycení hrozeb v postinfekční fázi, jak je vidět v nedávném skupinovém testu NSS Labs Breach Prevention Systems (BPS).

-         Až 2krát vyšší výkon oproti předchozím generacím. Brána 1550 nabízí výkon prevence hrozeb 450 Mb/s a brána 1590 nabízí 660 Mb/s.

-         Bezpečnostní brána 1550 poskytuje maximální propustnost firewallu 2 Gb/s a 1590 poskytuje maximální propustnost firewallu 4 Gb/s.

-         Bezpečnostní brána 1550 má šest 1GbE portů, 1590 má deset 1GbE portů a obě mají Wi-Fi a integrovaný mobilní modem pro LTE a 5G sítě.

-         Mobilní aplikace Check Point WatchTower umožňuje IT pracovníkům sledovat svoje sítě odkudkoli a rychle tak reagovat na bezpečnostní hrozby.

-         Automatické nastavení zařízení, takže je bezpečnostní brána připravená k plnému použití za méně než jednu minutu.

-         Detekce a rozpoznání IoT zařízení pro přesnou definici bezpečnostních politik.

„Malé podniky hrají klíčovou roli v hospodářském růstu a inovacích po celém světě, ale často nemají zdroje, aby se mohly plně chránit před pokročilými kyberhrozbami,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe ve společnosti Check Point. „Nyní mají k dispozici zabezpečení, včetně špičkové prevence hrozeb a snadné a intuitivní správy, které se používá i ve velkých organizacích.“

Více informací a kompletní technické specifikace najdete na stránce https://www.checkpoint.com/products/small-business-security/