Z obsahu záříjového vydání magazínu ICT revue

Editorial:

Blockchain za bodem zlomu, podniky jej chtějí využívat
Náklady na blockchain v letošním roce podle IDC vzrostou o 80 procent a dosáhnou výše 2,7 miliardy dolarů. Aktualizovaná prognóza IDC Worldwide Semiannual Blockchain Spending Guide dále odhaduje, že do roku 2023 se průměrný meziroční růst výdajů za tuto technologii bude pohybovat stále okolo 60 procent a v roce 2023 trh dosáhne hodnoty 15,9 miliardy dolarů.

 

Cover story:

Řiďte podnik na základě reálných čísel, ne pocitů
Technologická řešení pro řízení výkonnosti podniků poskytují nástroje a informace, s jejichž pomocí manažeři transformují strategie do každodenní operativy. V posledních letech se díky cloudovým službám systémy kategorie EPM/CPM, jejichž tradiční odbytovou doménou byly především korporace, úspěšně šíří i v menších organizacích.

Anketa: Vazby řešení EPM k ostatním informačním systémům podniku
Jaký je vztah řešení EPM k ostatním informačním systémům v podniku? Od kterých přebírá data, jimž je naopak poskytuje? Nenabídnul by obdobné výstupy jako EPM nadstavbový nebo pokročilý modul systému ERP?

 

Rozhovor:

SAP řídí výrobu v Bernhardt Fashion
Objednávky a výrobu zakázkových obleků v Bernhardt Fashion dodávající většinu produkce do zahraničí zajišťuje ERP SAP S/4HANA a webový portál SAP Commerce, který nasadila firma Mibcon. Cílem bylo dosáhnout maximální automatizace objednávek a výroby s minimálními reklamacemi. Požadavky na systém a zkušenosti z provozu sděluje Jindřich Koryčan z Bernhardt Fashion. O tom, co znamená a umí S/4HANA, mluví Hana Součková, ředitelka SAP ČR, a o průběhu implementace Jan Filip z Mibconu.

 

Trendy:

Pět oblastí, kde můžete nejlépe využít rozšířenou realitu
Roste počet podniků, které experimentují s pohlcujícími technologiemi. Patří mezi ně virtuální, rozšířená a smíšená realita.

Technologie digitálních dvojčat dobývá Česko
Trend Průmyslu 4.0 je podle analytiků novým významným zdrojem růstu produktivity, přičemž pokrývá vzrušující řadu digitálních technologií. Jednou z nich jsou i tzv. digitální dvojčata. O technologii samotné, ale také o reálném nasazení v praxi mluvil Milan Mitošinka, ředitel mobilní divize Cleverlance Enterprise Solutions.

 

Technologie:

Jak být úspěšný při správě mobilních zařízení
Zatímco ještě nedávno patřila k vrcholu mobility možnost přistupovat k pracovnímu e‑mailu z mobilního telefonu, dnes mají firmy celé sady v cloudu provozovaných aplikací, se kterými mohou zaměstnanci plnohodnotně pracovat odkudkoli.

Anketa: Trendy v podnikové mobilitě
Jaké technologické trendy ovlivní budoucnost řešení podnikové mobility?

 

Konference:

Emoční umělá inteligence na obzoru
Digitalizace nákupních procesů a zvyšování výkonnosti s pomocí moderních technologií, jako je umělá inteligence, to byla stěžejní témata mezinárodní konference SAP Ariba Live v Barceloně.

 

IT projekty:

Ostroj digitalizuje v souladu se strategií Průmysl 4.0.

Hartmann‑Rico digitalizoval tvorbu výrobních specifikací.